Україна повинна за рік подати в суд ООН усі докази злочинів Росії - МЗС

суд оон Копирайт изображения Getty Images

Україна повинна до 12 червня 2018 року подати в Міжнародний суд ООН меморандум з усіма доказами злочинів Російської Федерації з часу початку агресії у 2014 році. Про це йдеться у заяві МЗС.

Як повідомили у відомстві, 12 травня в Гаазі відбулася нарада делегацій сторін у справі "Україна проти РФ" у Міжнародному суді ООН, на якій визначили графік подальших процедур у справі.

"Україна має подати свій письмовий меморандум до 12 червня 2018 року, Російська Федерація свій контр-меморандум - до 12 липня 2019 року", - наголосили в МЗС.

Засідання мало процедурний характер, його результати оформлять наказом голови суду.

Своєю чергою МЗС Росії повідомив, що Росія зможе заявити свої попередні заперечення проти здійснення судом юрисдикції. У такому випадку розгляду справи по суті передуватиме окрема стадія процесу, де ці зауваження розглядатимуть, додали у російському відомстві.

Суд іде

16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН на Росію зі звинуваченням у порушенні конвенцій ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Мова йде про звинувачення у підтримці Росією бойовиків самопроголошених "республік" Донбасу та дискримінації кримських татар та українців у анексованому Криму.

19 квітня суд оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів щодо Росії.

Зокрема, суд вказав, що Росія повинна утриматися від обмеження можливості кримських татар зберігати свої інституції, у тому числі Меджліс. Також Росія повинна гарантувати доступність освіти українською мовою.

Щодо звинувачень Росії у фінансуванні тероризму суд вирішив, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування тимчасових запобіжних заходів.

Новини на цю ж тему