Португалія виграла Євробачення-2017

Переможець "Євробачення"-2017 Сальвадор Собрал Копирайт изображения ЕРА
Image caption Переможець "Євробачення"-2017 Сальвадор Собрал

Португалець Сальвадор Собрал з ліричною піснею "Amar Pelos Dois" виграв пісенний конкурс "Євробачення" у Києві, набравши 758 балів журі і глядачів. Це - перша перемога Португалії у цьому конкурсі.

Друге місце дісталося представнику Болгарії, а третє - Молдові.

Українська група O.Torvald зайняла лише 24 місце із 36-ма балами.

Який він, переможець Євробачення 2017?

27-річного Сальвадора Собрала називають простим і чуттєвим виконавцем. Його пісню "Amar Pelos Dois" ("Любов для двох"), яку написала його рідна сестра Луїза, - емоційною і ліричною.

Копирайт изображения Getty Images

Сальвадор Собрал на "Євробаченні" постав в образі дивакуватого виконавця у завеликому пом'ятому піджаку з дещо скутими і невпевненими рухами, що тим не менше зворушило глядачів.

Отримуючи нагороду він сказав: "Ми живемо у світі музики фаст-фуду. Це перемога для музики ... музика - це не феєрверки, музика - це почуття".

"Amar pelos dois", виконана португальською мовою, не вразить вас великими спецефектами, лише темний ліс на фоні мелодії і вогники, що мерехтять у залі.

Співак міг би заспівати її й англійською. Після років життя в Америці вона у виконавця - фонетично і граматично бездоганна. Але авторка пісні прагнула, аби слухач оцінив красу і мелодійність їхньої рідної португальської.

Копирайт изображения ЕРА
Image caption Іноземні ЗМІ писали, що Сальвадор має серйозне захворювання - йому потрібна трансплантація серця

Собрал, який дуже тішиться з того, що його композиція подобається людям, припускає, що їх приваблює її "спонтанність, емоційність і простота". Та в цій простоті закарбована притаманна лише португальцям характеристика - так званий "саудаді", поєднання світлого суму, ностальгії, філософського ставлення до життя.

А ще в джазовій "Любові для двох" чутно вплив унікального португальського музичного жанру фаду, який внесено ЮНЕСКО до списку світової культурної спадщини.

Португалець вирвався у фаворити конкурсу відразу після першого півфіналу "Євробачення".

Сальвадор вивчав психологію, але його потужна пристрасть до музики взяла гору, і він став одним із найперспективніших виконавців на португальскій та іспанській музичній сцені.

Як зазначають критики, його музика увібрала в себе солодку звучність Латинської Америки, а голос має магнетизм, яким він привертає до себе увагу глядачів.

Україна 24 з 26

Друге місце після португальця посів представник Болгарії Крістіан Костов і його "Beautiful Mess" - 615 балів.

Третє місце дісталося гурту з Молдови Sunstroke Project з піснею "Hey Mamma" - 374 бали.

Копирайт изображения AFP
Image caption До останньої секунди залишалась інтрига, хто займе перше місце - Болгарія чи Португалія. В результаті болгарин Крістіан Костов посів другу сходинку, отримавши 615 балів

Український гурт O.Torvald опинився лише на 24-му місці з-поміж 26 фіналістів. Вони набрали лише 36 балів.

Це найневдаліший виступ України на "Євробаченні".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Український гурт O.Torvald зайняв третє місце з кінця з 36 балами
Копирайт изображения eurovision.ua/2017
Image caption Люсі Джонс з Британії співала і обіцяла Never Give Up On You

Після виступів конкурсантів у фіналі "Євробачення" співали Onuka з Національним академічним оркестром народних інструментів, Джамала з прем'єрою пісні "I believe in U", під час якої один з фанатів вибіг на сцену і оголив сідниці.

Переможниця "Євробачення" 2004 Руслана запалила всіх своєю драйовою "It's Magical". Також на сцену фіналу вийшла Вєрка Сердючка, щоб дати початок голосуванню.

Копирайт изображения eurovision.ua/2017
Image caption Йоці Папаї з Угорщини привіз на "Євробачення" циганські мотиви у своїй пісні Origo
Копирайт изображения eurovision.ua/2017
Image caption Руслана виступила у важкій кольчузі

До ведучих конкурсу Володимира Остапчука, Тимура Мірошниченка та Олександра Скічка на деякий час приєдналась переможниця дитячого Євробачення-2016 грузинка Маріам Мамадашвілі.

У 2016 році "Євробачення" у Швеції виграла Джамала. Завдяки цьому у 2017 році з 9 по 13 травня головний пісенний конкурс Європи приймав Київ.

Новини на цю ж тему