Північна Корея провела нові випробування ракет

КНДР Копирайт изображения Getty Images

Північна Корея здійснила чергове випробування ракети через кілька днів, як новий президент Південної Кореї обійняв свою посаду.

Японія заявила, що ракета, яку запустили з північно-західного узбережжя, піднялась на 2000 км.

Новий президент Південної Кореї Мун Чже Ін назвав дії КНДР провокацією.

Президент США Дональд Трамп виступив за "посилення санкцій" щодо Північної Кореї, тоді як Китай закликав до стриманості.

Серію північнокорейських ракетних випробувань цього року раніше засудили в ООН. Дії КНДР спричиняють міжнародну тривогу і збільшують напруженість у відносинах із США.

Обидва запуски ракет минулого місяця були невдалими - ракети вибухали через кілька хвилин після запуску.

Це новий тип ракети?

Деталі запуску визначають, але аналітики говорять, що ракета, яку тестували, мала більшу дальність, аніж попередні.

Міністр оборони Японії заявила, що ракета летіла приблизно 30 хвилин, перш ніж впасти у Японському морі, і вона може бути нового типу, повідомляє Reuters.

Копирайт изображения EPA
Image caption У Південній Кореї уважно стежили, як реагує їхній новий лідер на випробування ракет КДНР

Томомі Інада сказала, що ракета подолала відстань у 700 км, досягла висоти у понад 2000 км. Ці дані не збігаються із показниками ракет, які запускала КНДР у лютому, зазначила міністр оборони.

Тихоокеанське командування США зробило заяву, що наразі вивчають це питання. Але повідомляють, що це не міжконтинентальна балістична ракета, яка могла б досягти континентальної частини США (понад шість тисяч км).

Раніше з'являлась інформація, що Північна Корея розробляє два нові види міжконтинентальних балістичних ракет, але їх досі не тестували.

Новини на цю ж тему