Європол: загроза кібератаки посилюється

Кібератаки Копирайт изображения Reuters

У кібератаці в п'ятницю постраждали 200 тисяч користувачів у 150 країнах світу, заявив директор Європолу Роб Вейнрайт.

В інтерв'ю британському телеканалу ITV він заначив, що світ постав перед загрозою, яка невпинно зростає, і додав, що експерти остерігаються нової масштаюної кібератаки вранці в понеділок.

Комп'ютерний вірус-вимагач блокував доступ до файлів на дисках комп'ютерів, вимагаючи грошей за відновлення доступу. Найбільше від нього постраждали Британія і Росія.

Експерти з питань комп'ютерного захисту кажуть, що варто чекати ще однієї атаки, яку може бути неможливо зупинити.

Пан Вейнрайт припустив, що число жертв вірусу-вимагача зросте, коли люди в понеділок уранці повернуться на роботу.

"Ми опинилися перед лицем загрози, яка повсякчас посилюється, а число вражених вірусом зростає", - сказав директор Європолу, зазначивши, що нинішня атака не має прецедентів.

Копирайт изображения EPA
Image caption Програма-вимагач заторкнула понад 150 країн світу

"Ми щороку ведемо в світі біля 200 операцій проти кіберзлочинності, але ще ніколи не бачили чогось подібного, - сказав пан Вейнрайт. - За останніми підрахунками, маємо 200 тисяч жертв у щонайменше 150 країнах. Багато з цих жертв - підприємства, зокрема великі корпорації. Глобальне охоплення безпрецедентне".

Безпрецедентна атака

В Англії під удар вірусу потрапили 48 відділень Національної служби охорони здоров'я, і ​​ще 13 - в Шотландії.

Деякі лікарні змушені були скасувати заплановані операції і процедури і перенаправити свої карети швидкої допомоги в інші лікарні, які не постраждали від хакерського злому.

У суботу міністр внутрішніх справ Британії Амбер Радд заявила, що проблему загалом вдалося вирішити, але комп'ютерний захист треба поліпшувати.

Після взяття під контроль комп'ютера користувача ця шкідлива програма-вірус розміщує повідомлення з вимогою виплати 300 доларів у віртуальній валюті біткойн в обмін на розблокування файлів і повернення їх власнику.

Проведений ВВС аналіз трьох акаунтів, зламаних цим нападом, дав підставу припустити, що хакерам вже могли виплатити суму, приблизно рівну 28 500 доларам.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему