Учасники мітингу в Москві вимагали відставки мера Собяніна

Навальний Копирайт изображения EPA
Image caption Опозиціонер прийшов, але слова не отримав, бо поліція не пропустила його до трибуни

У Москві на Проспекті Сахарова пройшов багатотисячний мітинг проти програми міської влади зі знесення п'ятиповерхівок.

За даними організації "Білий лічильник", на мітинг до 15:00 за московським часом прийшли понад 17 тисяч осіб, в основному власників квартир і мешканців будинків, незадоволених програмою знесення і законопроектом про реновації, який уже пройшов перше читання в Держдумі.

Однак активістка Юлія Галяміна заявила, що в акції, за оцінками організаторів, узяли участь більше 30 тисяч людей. Вона також заявила про тисняві на вході і затримання учасників.

Мітинг у Москві Копирайт изображения Reuters
Image caption Мітинг був санкціонований, а поліція контролювала число учасників

За оцінкою МВС, у мітингу брали участь близько 5 тисяч осіб.

У соціальних мережах учасники акції повідомляли, що вхід на мітинг обмежений, а людей пропускають партіями, щоб уникнути тисняви. За словами охочих пройти на мітинг, поліцейські казали їм, що на площі більше немає місця.

Мітинг у Москві
Image caption На мітинг зібралися представники різних районів російської столиці

На мітингу з'явився й опозиціонер Олексій Навальний з дружиною Юлією, дитиною і своїми прихильниками. Він не повинен був виступати, проте біля сцени його оточила поліція, а представники ОМОНу не дали йому рухатися. В результаті він був змушений покинути акцію.

"Собяніна - у відставку"

Депутат Московської міської думи Олена Шувалова на початку мітингу назвала програму "депортацією" москвичів, яких змушують покинути їхні домівки.

У своїх виступах на мітингу муніципальні депутати зажадали відправити у відставку мера Москви Сергія Собяніна.

Першим про це заговорив депутат районної ради "Зюзіне" Костянтин Янкаускас. Він назвав мітинг "святковими гуляннями проти антинародної політики мера Москви Сергія Собяніна".

Мітинг у російській столиці
Image caption Заклики до відставки мера пролунали вже згодом

Його підтримала Шувалова, яка почала скандувати гасло "уряд Собяніна у відставку", підхоплене присутніми.

Ще одним популярним гаслом стало "Руки геть від Москви", яке також скандували учасники мітингу, повідомили кореспонденти Російської служби Бі-бі-сі.

В ході мітингу за реновацію виступила Дінара Якушева, яку організатори назвали представницею влади Москви. Сама вона представилася як мешканка п'ятиповерхівки, у якій погані житлові умови.

Мітинг у Москві
Image caption Москвичі бояться втратити житло внаслідок нового закону

"Треба враховувати і другу сторону, у якої є єдиний шанс отримати від реновації нормальні житлові умови", - заявила Якушева. Її перебила муніципальний депутат району "Гагарінський" Олена Русакова, яка назвала її "ошуканою людиною".

За словами Русакової, зараз є все необхідне для розселення таких будинків - кошти в бюджеті і цільова програма "Старе житло".

Новини на цю ж тему