Макрон у перший день президентства зустрінеться з Меркель

макрон Копирайт изображения Getty Images

Новий президент Франції Еммануель Макрон у понеділок приступає до виконання своїх обов'язків.

Одним з першочергових завдань президента є обрання прем'єр-міністра. Еммануель Макрон зберігає у таємниці свій вибір, але кореспондент ВВС у Парижі Хью Скофілд каже, що найімовірніше ним стане мер Гавру Едуард Філіпп.

Пан Філіпп не є членом президентської партії, але є центристом "Республіканцем".

Також серед можливих кандидатів аналітики називають директора Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард і лідера центристської партії "Демократичний рух", екс-кандидата в президенти та мера міста По Франсуа Байру.

Це призначення є важливим для Еммануеля Макрона, якому потрібен хороший результат на парламентських виборах у Франції наступного місяця.

Згодом новий президент вирушить до Берліна на зустріч з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Очікується, що візит буде теплим, адже молодий президент є переконаним прихильником посилення і реформування Євросоюзу.

Він заявив, що хоче реформувати єврозону, давши їй спільний бюджет та власного міністра фінансів. Але для цього пану Макрону потрібна підтримка Німеччини.

Зі свого боку, Німеччина хоче, аби Франція проводила структурні реформи, такі як урізання державних витрат та реформування ринку праці.

Пан Макрон обіцяв також оживити економіку та зменшити безробіття. Але для цього його партії потрібна більшість в парламенті.

Напередодні у неділю у Єлисейському палаці в Парижі пройшла церемонія інавгурації нового президента.

39-річний колишній банкір, який є наймолодшим главою держави з часів Наполеона, пообіцяв відновити провідні позиції в світі.

Еммануель Макрон переміг за підсумками другого туру президентських виборів 7 травня.

Новини на цю ж тему