Бойовикам на Донбасі наказали перешкоджати спостерігачам - ОБСЄ

обсє, хуг Копирайт изображения UNIAN

У Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляють, що контрольованим Росією бойовикам на Донбасі роздали інструкції про перешкоджання пересуванню місії. Про це йдеться у звіті місії ОБСЄ.

"У своїй штаб-квартирі в підконтрольному уряду (України) Соледарі СЦКК передав СММ копію частини пам'ятки, яка, за словами представника збройних сил Російської Федерації, була видана старшими за рангом членами "ДНР" персоналу на постах та блокпостах, розташованих у непідконтрольних уряду районах Донецької області", - вказано у звіті місії.

Так, згідно з документом, членам "ДНР" наказано зупиняти патрулі СММ і не дозволяти спостерігачам проїзд, якщо вони пересуваються "незапланованими маршрутами". Також бойовикам рекомендують не вступати у дискусії з членами патруля СММ і не відповідати на їхні запитання, додали в ОБСЄ.

23 квітня автомобіль патруля місії ОБСЄ підірвався на міні в Луганській області, на території, підконтрольній "ЛНР". Загинув один спостерігач, ще двоє поранені. Загиблий був громадянином США, поранені - спостерігачі з Німеччини та Чехії.

США закликали Росію використати свій вплив на бойовиків, щоб дати можливість ОБСЄ провести повне, прозоре та своєчасне розслідування інциденту.