Україна заблокує Яндекс, Однокласники та ВКонтакте

однокласники, вконтакте Копирайт изображения PATROL POLICE

Україна забороняє діяльність на своїй території російських соціальних мереж "ВКонтакте" та"Однокласники".

Про це йдеться в указі президента України Петра Порошенка № 133/2017 від 15 травня, опублікований на офіційному сайті глави держави.

Таким чином президент увів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів".

Санкції продовжуються на рік і затосовуються проти 1 тисячі 228 фізичних та 468 юридичних осіб.

У переліку заборонених російських компаній значаться також сайти Mail.Ru Group і "Яндекс".

У компанії "Яндекс Україна" повідомили ВВС Україна, що поки що не готові коментувати заборону діяльності компанії на території України.

Також санкції стосуються телеканалів РБК, "ТВ Центр", ВГТРК, "НТВ Плюс" і "Звезда", ТНТ, РТР-Планета", "Россия-24", "Наше радіо" та інших ЗМІ. Також буде заблоковано доступ до сайту "Кинопоиск".

Під заборону потрапили популярні антивірусні компанії "Лабораторія Касперського" і DrWeb.

Відповідно до указу, інтернет-провайдери зобов'язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.

Економічні санкції поширюються і на компанію-постачальника ERP-систем ТОВ "1С", її дочірні підприємства в Україні та низку інших IT-компаній: ЗАТ "Галактика Центр", ТОВ "Корпорація "Парус".

Крім того, до списку потрапили компанії-розробники програмного забезпечення ABBYY.

Також під санкції потрапили російські депутати Олексій Журавльов ("Єдина Росія"), Володимир Родін, Володимир Безсонов, Олександр Куликов (КПРФ), Олексій Діденко (ЛДПР), Михайло Брячак і Олег Пахалков ("Справедлива Росія").

Санкції поширюються також на низку російських компаній, зокрема, на "Аерофлот", "Алмаз-Антей", "Газпром Банк".

За даними аналітичної компанії Gemius, які цитувала "Газета.ру", сайтом "Вконтакті" в Україні користуються 5,4 млн осіб, "Однокласниками" - 3 млн. Натомість у Facebook зареєстровано лише 2,1 млн осіб.

Наприкінці січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію в Україні російського каналу "Дождь". Головною причиною заборони у Нацраді назвали те, що канал зображує Крим як частину території Росії.

Протягом 2014-2016 років Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила 76 російських каналів. Ці канали не є політичними чи інформаційними: пізнавальні "Зоопарк", "Охотник и рыболов", "Еврокино", "Топшоп ТВ", а також культурно-просвітницький "Теле 9".

Копирайт изображения nrada.gov.ua

Новини на цю ж тему