Mail.Ru Group і Яндекс шкодують через обмеження в Україні

Мейл.ру Копирайт изображения Getty Images

У Mail.Ru Group назвали рішення про обмеження роботи в Україні "політично мотивованим", бо "ніколи не брали участь в політиці і не порушили жодного закону". Про це йдеться у їхній заяві.

"Це рішення вдарить насамперед по користувачам - громадянам України. Майже 25 мільйонів жителів України спілкуються на заблокованих платформах зі своїми друзями в Україні та в усьому світі; тепер їх позбавлять цих зв'язків", - йдеться у повідомленні.

При цьому в компанії переконані, що у роботі ресурсу нічого не зміниться, бо "можливості спеціальних сервісів дозволять продовжити використовувати інтернет-ресурси".

Також у Mail.Ru Group запевнили, що частка українського бізнесу в структурі виручки Mail.Ru Group незначна, тому там не бачать "причин для корегування наших фінансових планів і продовжимо активно розвиватися на ринку в різних напрямах".

Копирайт изображения Getty Images

У компанії "Яндекс Україна" заявили, що шкодують через рішення України заборонити діяльність на своїй території низки російських сайтів, серед який, окрім "Яндекса", також соцмережі "ВКонтакте" та"Однокласники".

"Яндекс розвиває свої сервіси для України з 2005 року... Весь цей час наша українська команда працює відповідно до законодавства України, вкладає всі свої сили у створення якісних продуктів", - йдеться у коментарі прес-служби компанії для ВВС Україна.

У компанії назвали ці заходи санкціями проти 11 млн українських користувачів, які "щомісяця обирають наші сервіси", і проти тисяч українських організацій, які "використовують наші технології та сервіси для розвитку своїх бізнесів".

"Яндекс" наголосив, що цей крок не вплине на бізнес групи компаній Яндекса, який є "дуже великим".

"Але ми вважаємо Україну важливою частиною нашої роботи і шкодуємо, що санкції зводять нанівець всі багаторічні зусилля нашої команди", - додали в компанії.

Копирайт изображения PATROL POLICE

У вівторок стало відомо, що Україна забороняє діяльність на своїй території російських соціальних мереж "Вконтакті" та"Однокласники".

Про це йдеться в указі президента України Петра Порошенка № 133/2017 від 15 травня, опублікований на офіційному сайті глави держави.

Таким чином президент увів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів".

Санкції продовжуються на рік і затосовуються проти 1 тисячі 228 фізичних та 468 юридичних осіб.

У переліку заборонених російських компаній значаться сайти Mail.Ru Group і "Яндекс".

Також санкції стосуються телеканалів РБК, "ТВ Центр", ВГТРК, "НТВ Плюс" і "Звезда", ТНТ, РТР-Планета", "Россия-24", "Наше радіо" та інших ЗМІ. Також буде заблоковано доступ до сайту "Кинопоиск".

Під заборону потрапили популярні антивірусні компанії "Лабораторія Касперського" і DrWeb.

Відповідно до указу, інтернет-провайдери зобов'язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.

Економічні санкції поширюються і на компанію-постачальника ERP-систем ТОВ "1С", її дочірні підприємства в Україні та низку інших IT-компаній: ЗАТ "Галактика Центр", ТОВ "Корпорація "Парус".

Крім того, до списку потрапили компанії-розробники програмного забезпечення ABBYY.

Також під санкції потрапили російські депутати Олексій Журавльов ("Єдина Росія"), Володимир Родін, Володимир Безсонов, Олександр Куликов (КПРФ), Олексій Діденко (ЛДПР), Михайло Брячак і Олег Пахалков ("Справедлива Росія").

Санкції поширюються також на низку російських компаній, зокрема, на "Аерофлот", "Алмаз-Антей", "Газпром Банк".

За даними аналітичної компанії Gemius, які цитувала "Газета.ру", сайтом "Вконтакті" в Україні користуються 5,4 млн осіб, "Однокласниками" - 3 млн. Натомість у Facebook зареєстровано лише 2,1 млн осіб.

Наприкінці січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію в Україні російського каналу "Дождь". Головною причиною заборони у Нацраді назвали те, що канал зображує Крим як частину території Росії.

Протягом 2014-2016 років Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила 76 російських каналів. Ці канали не є політичними чи інформаційними: пізнавальні "Зоопарк", "Охотник и рыболов", "Еврокино", "Топшоп ТВ", а також культурно-просвітницький "Теле 9".

Копирайт изображения nrada.gov.ua

Новини на цю ж тему