"Яндекс" про заборону: це санкції проти 11 млн українців

Яндекс Копирайт изображения Reuters

У компанії "Яндекс Україна" заявили, що шкодують через рішення України заборонити діяльність на своїй території низки російських сайтів, серед який, окрім "Яндекса", також соцмережі "ВКонтакте" та"Однокласники".

"Яндекс розвиває свої сервіси для України з 2005 року... Весь цей час наша українська команда працює відповідно до законодавства України, вкладає всі свої сили у створення якісних продуктів", - йдеться у коментарі прес-служби компанії для ВВС Україна.

У компанії назвали ці заходи санкціями проти 11 млн українських користувачів, які "щомісяця обирають наші сервіси", і проти тисяч українських організацій, які "використовують наші технології та сервіси для розвитку своїх бізнесів".

"Яндекс" наголосив, що цей крок не вплине на бізнес групи компаній Яндекса, який є "дуже великим".

"Але ми вважаємо Україну важливою частиною нашої роботи і шкодуємо, що санкції зводять нанівець всі багаторічні зусилля нашої команди", - додали в компанії.

Указ Порошенка

У вівторок на офіційному сайті президента Порошенка був опублікований указ, який увів в дію рішення РНБО про застосування персональних економічних заходів.

За ним, Україна забороняє діяльність на своїй території соцмереж "ВКонтакте", "Однокласники", сайтів Mail.Ru Group і "Яндекс".

Крім того, санкції стосуються телеканалів РБК, "ТВ Центр", ВГТРК, "НТВ Плюс" і "Звезда", ТНТ, РТР-Планета", "Россия-24", "Наше радіо" та інших ЗМІ. Також буде заблоковано доступ до сайту "Кинопоиск".

Під заборону потрапили популярні антивірусні компанії "Лабораторія Касперського" і DrWeb.

Відповідно до указу, інтернет-провайдери зобов'язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.

Економічні санкції поширюються і на компанію-постачальника ERP-систем ТОВ "1С", її дочірні підприємства в Україні та низку інших IT-компаній: ЗАТ "Галактика Центр", ТОВ "Корпорація "Парус".

Крім того, до списку потрапили компанії-розробники програмного забезпечення ABBYY.