Шарапову не допустили до участі в "Ролан Гарросі"

Повернувшись після дискваліфікації, Шарапова встигла піднятися в рейтингу на 211-е місце Копирайт изображения EPA
Image caption Повернувшись після дискваліфікації, Шарапова встигла піднятися в рейтингу на 211-е місце

Російська тенісистка Марія Шарапова не зможе цього року взяти участь у Відкритому чемпіонаті Франції, який вона свого часу двічі вигравала, оскільки організатори турніру відмовилися надати їй wild card.

Рейтингу 30-річної тенісистки виявилося недостатньо, щоб забезпечити їй потрапляння до турніру. Шарапова щойно повернулася у великий спорт після 15-місячної дискваліфікації через допінг.

Російська тенісистка, колись перша ракетка світу, сподівалася отримати wild card або на сам турнір, або принаймні для того, щоб взяти участь у кваліфікації, проте у вівторок вона отримала офіційну відмову.

"Wild card можна надати, якщо спортсмен повертається після травми, але не у випадку, якщо це повернення після допінгу", - заявив голова Французької тенісної асоціації Бернар Г'юдічеллі Феррандіні.

"Я дуже співчуваю Марії і її фанатам, - додав він. - Вони, ймовірно, дуже засмутяться, вона дуже засмутиться, але моя місія і моя відповідальність у тому, щоб захистити стандарти гри, результати якої мають бути поза підозр".

Міжнародна федерація тенісу дискваліфікувала Шарапову на два роки у червні 2016 року. Пізніше термін дискваліфікації скоротили до 15 місяців - він збіг 25 квітня цього року.

На початку березня 2016 року спортсменка сама зізналася на прес-конференції, що її допінг-проба на мельдоній виявилася позитивною.

Вона розповіла, що тривалий час приймала препарат мілдронат, активним компонентом якого є мельдоній, і пропустила чергове оновлення списку заборонених речовин.

Крім інших змагань Шарапова була відсторонена і від Олімпіади в Ріо 2016 року.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему