Ефіопія: опозиційного політика засудили за дописи у Facebook

Йонатану Тесфає загрожує до 20 років ув'язнення Копирайт изображения Yonatan Tesfaye
Image caption Йонатану Тесфає загрожує до 20 років ув'язнення

Ефіопського опозиційного політика Йонатана Тесфає визнали винним у закликах до тероризму у дописах, які він зробив у Facebook.

Тесфає затримали у грудні 2015 року, на тлі антиурядових протестів у регіоні Оромія, що пізніше поширилися на всю країну. Зокрема, в одному з коментарів, за які його затримали, опозиціонер писав, що уряд застосував "силу проти людей замість мирної дискусії".

У іншому дописі, переклад якого розміщений у обвинувальному листі, він закликав блокувати дороги і перешкоджати роботі уряду, і "палити і нищити речі, які використовуються для придушення цілей мирної боротьби".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Демонстрації у регіоні Оромія, центром якого є Аддис-Абеба, протестували проти несправедливого, за їх словами, розподілу влади. Протести поширилися і на інші регіони країни

Антитерористичні закони у Ефіопії передбачають покарання за будь-які заяви, в тому числі зроблені через соцмережі які можуть розглядатися як заклик до вчинення теракту.

Відтак Тесфає, який раніше був речником опозиційної "Блакитної партії", загрожує до 20 років ув'язнення. Суд має визначити термін його покарання згодом.

Amnesty International уже засудила звинувачення проти Тесфає, назвавши їх "сфабрикованими".

Правозахисні групи раніше критикували владу Ефіопії за застосування антитерористичних законів для придушення опозиції.

Також на цю тему