Трамп не просив ФБР припинити розслідування щодо Флінна – Білий дім

флінн, трамп Копирайт изображения Getty Images

Президент США Дональд Трамп просив тодішнього керівника ФБР Джеймса Комі припинити розслідування справи свого колишнього радника з нацбезпеки Майкла Флінна щодо зв'язків з Росією, повідомляють американські ЗМІ.

Зокрема, New York Times посилається на двох людей, які начебто бачили записку, яку написав пан Комі. Про існування цієї записки також повідомляє CNN.

"Сподіваюся, ви зможете про це забути. Він хороша людина", - нібито сказав Дональд Трамп пану Комі, йдеться в записці. New York Times стверджує, що голова ФБР написав повідомлення одразу після зустрічі з президентом, яка відбулася наступного дня після відставки Майкла Флінна.

За повідомленням, Джеймс Комі не підтвердив, що виконає прохання президента, але погодився: "Згоден, він хороша людина".

В адміністрації президента заперечили, що Дональд Трамп намагався вплинути на розслідування.

"Президент ніколи не просив пана Комі чи когось іншого припинити якесь розслідування, у тому числі і розслідування справи генерала Флінна", - йдеться у заяві Білого дому.

Про те, що "на даний час не було ніяких спроб перешкодити розслідуванню", заявив і тимчасовий виконувач обов'язків голови ФБР Ендрю Маккейб.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Майкла Флінна звільнили за те, що прихував інформацію про контакти з росіянами

10 травня Дональд Трамп звільнив директора ФБР Джеймса Комі. Президент пояснив своє рішення тим, що Комі більше "не підходить для цієї роботи". Демократи звинувачують президента у спробі вплинути на розслідування зв'язків кампанії Дональда Трампа з Росією, яким керував Джеймс Комі.

Майкл Флінн пішов з посади радника з нацбезпеки у лютому. Причиною відставки стало те, що він приховав від керівництва США інформацію про свою розмову з російським послом в США Сергієм Кисляком, у якій обговорювалися санкції щодо РФ.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему