Порошенко їде до Страсбурга на підписання безвізу

порошенко Копирайт изображения president.gov.ua

У середу в Європейському парламенті підпишуть законодавчий акт про запровадження для українців безвізового режиму.

Очікується, що церемонія відбудеться після 15:00 за київським часом.

Документ підпише президент Європарламенту Антоніо Таяні та міністр внутрішніх справ головуючої у Раді ЄС Мальти - Кармело Абела.

Як повідомили у прес-службі президента України, на церемонії також буде Петро Порошенко.

Після підписання акт буде опублікований в офіційному журналі ЄС. Рішення набуде чинності й "безвіз" запрацює на 21-й день після публікації.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Х'юг Мінгареллі вважає запровадження Євросоюзом безвізу великим досягненням для України.

"Українці повною мірою заслужили це, тому що ви виконали 144 умови, щоб отримати безвізовий режим. Тепер безвізовий режим набуде чинності у середині червня", - сказав пан Мінгареллі, якого цитує УНІАН.

Посол нагадав, що усі українські громадяни, які мають біометричний паспорт, зможуть подорожувати до близько 30 країн без будь-яких віз на період до 90 днів.

11 травня Рада міністрів ЄС затвердила законодавчу ініціативу надати "безвіз" для громадян України. Це було останнім політичним рішенням на шляху безвізових подорожей українців.

Безвізовий режим для українців поширюватиметься на всі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії.

Також можна буде їздити до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які належать до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Новини на цю ж тему