Путін пропонує оприлюднити запис бесіди Лаврова й Трампа

Путин Копирайт изображения Reuters

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва готова надати запис переговорів між президентом США Дональдом Трампом і російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим.

Він назвав "політичною шизофренією" звинувачення на адресу пана Трампа, який, за даними американських ЗМІ, передав панові Лаврову секретну інформацію.

"Якщо адміністрація США вирішить, що це можливо, ми готові передати запис розмови Лаврова з Трампом у сенат і конгрес США", - заявив пан Путін.

Пізніше помічник президента Росії Юрій Ушаков уточнив, що на таких переговорах аудіозапис ніколи не ведеться, лише стенограми.

Президент РФ також назвав "політичною шизофренією" скандал у США довкола зустрічі між паном Трампом і Сергієм Лавровим.

"Ми бачимо, що в Сполучених Штатах розвивається політична шизофренія. Нічим іншим я не можу пояснити звинувачення чинного президента в тому, що він видав Лаврову якісь секрети", - сказав Володимир Путін.

Копирайт изображения AFP
Image caption Зустріч Трампа з російськими дипломатами відбулася 10 травня в Овальному кабінеті

У вівторок газета Washington Post повідомила, що Трамп на зустрічі з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим і російським послом у Вашингтоні Сергієм Кисляком розкрив "особливо секретну інформацію".

Згідно з інформацією Washington Post, рівень секретності наданих Росії даних настільки високий, що їх не надали навіть союзникам США.

Розкрита Трампом інформація може виявити джерело і метод її збору, написала у вівторок газета New York Times.

У Білому домі назвали інформацію про розголошення паном Трампом секретних даних брехнею. За словами двох його радників, присутніх під час зустрічі з Лавровим, там обговорювалися тільки спільні для Росії і США загрози.

Сам Дональд Трамп заявив, що має повне право ділитися конфіденційною інформацією з Росією, щоб боротися з "Ісламською державою".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему