Форму батончиків KitKat не визнали торговою маркою у Британії

KitKat Копирайт изображения Getty Images

Апеляційний суд у Британії відхилив скаргу швейцарської компанії Nestle на відмову реєструвати форму батончиків KitKat як товарний знак.

Рішення оголосили в середу після кількох місяців обговорень.

Представники Nestle доводили в суді, що форму батончика впізнають, тому це унікальний торговий знак. Однак судді вирішили, що форми плитки недостатньо, аби ідентифікувати конкретну марку шоколаду.

У вересні 2015 року аналогічне рішення ухвалив Європейський суд, а в січні 2016 року - Високий суд Лондона.

Вперше плитку із чотирма шоколадними батончиками з вафельною начинкою, почала випускати в 1935 році британська компанія Rowntree, яку швейцарський концерн Nestle придбав у 1998 році.

На думку Nestle, ця форма асоціюється у споживачів із брендом KitKat. Форму плитки, що складається із двох батончиків, Nestle запатентувати не намагалася.

Норвезька компанія Freia почала робити шоколадки з чотирьох батончиків Kvikk Lunsj у 1937 році. Тепер ця компанія належить Cadbury, що входить до складу міжнародної компанії Mondelez International. Тому Cadbury була проти реєстрації форми батончиків.

"Nestle розчарована рішенням апеляційного суду і розглядає свої подальші кроки", - заявили представники швейцарської компанії.

Представник Mondelez заявив, що задоволений рішенням суду.

У багатьох країнах, у тому числі Німеччині, Франції, Канаді і ПАР, форму батончика KitKat із чотирма паличками зареєстрували.

Відмова в апеляції Nestle - останній раунд довгої тяганини із суперниками з Cadbury, пише бритаська Guardian.

Nestle і Cadbury вели судові війни понад десять років. Все почалося, коли Cadbury зареєструвала як торгову марку фіолетовий колір обгортки свого шоколаду. У 2013 році Nestle вдалося домогтися скасування цієї реєстрації.

Новини на цю ж тему