Екс-голові ФБР доручили розслідувати роль Росії у виборах в США

Роберт Мюллер
Image caption Роберт Мюллер був головою Федерального бюро розслідувань США з 2001 по 2013 рік

Міністерство юстиції США призначило спеціального прокурора для розслідування можливого втручання Росії в нещодавню президентську кампанію в США.

Як повідомили у відомстві, на цю посаду призначений Роберт Мюллер, який очолював Федеральне бюро розслідувань США з 2001 по 2013 рік.

Як пояснив заступник генпрокурора США Рід Розенстайн, щоби наглядати за розслідуванням, потрібен був незалежний експерт зі сторони.

Вимоги призначити спеціального прокурора для розслідування можливих зв'язків команди Дональда Трампа з Росією озвучили після 10 травня, коли президент США звільнив очільника Федерального бюро розслідувань Джеймса Комі.

Пан Комі керував розслідуванням зв'язків екс-радника американського президента з нацбезпеки Майкла Флінна з Росією. За заявою Білого дому, рішення пана Трамп щодо звільнення Джеймса Комі ґрунтувалося на рекомендаціях генерального прокурора Джеффа Сешнса і його заступника Рода Розенстайна.

Опозиція розкритикувала рішення президента і звинуватила його в спробі вплинути на розслідування.

Дональд Трамп став другим в історії США головнокомандувачем, який звільнив свого керівника ФБР. У 1993 році тодішній президент США Білл Клінтон відправив у відставку голову ФБР Вільяма Сешнса.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему