США вирішили не забороняти ноутбуки на рейсах з країн Європи

пассажир з ноутбуком в аеропорту Копирайт изображения AFP

США і ЄС відмовилися від ідеї поширити заборону на перевезення планшетів і ноутбуків в ручній поклажі на авіарейси з Європи в США.

Таке рішення ухвалили експерти і представники влади США і ЄС під час зустрічі в Брюсселі.

У підсумковій заяві йдеться, що для забезпечення безпеки польотів розглядають інші заходи. Однак не уточнюється, про що саме йдеться.

Раніше влада США заявила про можливе запровадження заборони на перевезення планшетів і комп'ютерів в ручній поклажі на авіарейсах з європейських країн.

Наприкінці березня Вашингтон запровадив таку заборону на авіарейсах, що прямують з кількох країн з переважно мусульманським населенням.

Обмеження США стосуються авіарейсів з восьми країн Близького Сходу і Північної Африки, які Вашингтон розглядає як потенційне джерело терористичної загрози: Туреччини, Марокко, Йорданії, Єгипту, ОАЕ, Катару, Саудівської Аравії та Кувейту.

Нові вимоги стосувалися і пасажирів, які прямують до США транзитом через ці аеропорти, незалежно від того, з якої країни вони починають свою подорож.

Аналогічна заборона діє в Британії, вона поширюється на прямі рейси з Єгипту, Туреччини, Йорданії, Саудівської Аравії, Тунісу і Лівану.

Обмеження стосується будь-яких пристроїв, зокрема смартфонів, більших за 16 см завдовжки, 9,3 см завширшки і півтора сантиметра заввишки. Більшість смартфонів вписуються в ці параметри.

Влада США і Британії пояснила необхідність заборони появою інформації про спроби екстремістів замаскувати вибухові пристрої в ноутбуках, планшетах, камерах, DVD-плеєрах і електронних ігрових пристроях.

Також на цю тему