Янукович до 29 травня вивчатиме звинувачення у державній зраді

Засідання Оболонського районного суду Копирайт изображения UNIAN

Оболонський районний суд Києва переніс на 29 травня підготовче засідання у справі про про звинувачення екс-президента Віктора Януковича у державній зраді.

Такии чином, суд задовольнив клопотання захисників обвинуваченого, які вимагали надати їм час для ознайомлення із матеріалами, що їх надав суду прокурор, про доцільність проведення спеціального судового провадження у цій справі. За даними прокуратури, ці матеріали нараховують понад 700 сторінок.

Суд також закликав захисників бути готовими оголосити свою позицію стосовно суду присяжних у справі, оскільки лише обвинувачений у тяжкому злочині Віктор Янукович має вирішити це питання.

18 травня в Оболонському суді кілька годин тривали дебати про те, як забезпечити відеозв'язок із екс-президентом, який перебуває за межами України.

Захисники Віктора Януковича наполягали на тому, що підготовче засідання має відбуватися за його участі. Адвокат Віталій Сердюк заявив, що Оболонський суд мав звернутися до міністерства юстиції Росії та Ростовського обласного суду з проханням забезпечити відеозв'язок із обвинуваченим відповідно до міжнародних конвенцій.

Проте суддя Оболонського суду Владислав Дев'ятко заявив, що не звертатиметься до Росії з проханням про правову допомогу.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Віктор Янукович вже брав участь у засіданні суду через відеозв'язок, але як свідок, у справі "беркутівців" про загибель людей на Майдані у 2014 році

"Суд змушений нагадати захисту, що Янукович обвинувачується у державній зраді на користь Російської Федерації, пособництві у веденні агресивної війни з боку Російської Федерації. За таких умов звернення за міжнародною правовою допомогою до Росії суд вважає недоцільним", - заявив Владислав Дев'ятко.

Суддя наголосив, що на підготовчому засіданні участь обвинуваченого не є обов'язковою. Він також сказав, що "ніякого допиту обвинуваченого не заплановано", ідеться лише про те, що суд має ухвалити рішення про призначення справи про державну зраду до судового розгляду або про повернення обвинувального акту прокуратурі.

Водночас, сказав Владислав Дев'ятко, суд запропонував захисту сертифіковане програмне забезпечення для того, щоб обвинувачений "міг вийти на відеозв'язок з будь-якої точки світу чи з Росії".

"Затягування справи" і "маніпуляції"

Сторона обвинувачення вважає, що своїми вимогами захисники екс-президента затягують розгляд справи.

"Зі сторони захисту відбувається маніпулювання своїм правом щодо участі чи неучасті у засіданні обвинуваченого", - заявив військовий прокурор Руслан Кравченко.

Захисники, натомість, твердять, що прокурори хочуть "якомога швидше отримати політичний вирок".

Віталій Сердюк заявив, що йому відоме неофіційне розпорядження генпрокуратури завершити справу до 24 серпня, Дня незалежності України.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Захисник екс-президента Віталій Сердюк (ліворуч) наполягає на тому, що Оболонський суд має звернутися до Росії відповідно до міжнародних конвенцій про правову допомогу

Ці заяви заперечив прокурор Руслан Кравченко.

"Це маніпуляція громадською думкою, ніякі розпорядження обвинувачі ні від кого не отримували", - заявив він.

Ростовський обласний суд напередодні повідомив, що відеозв'язок між Києвом і Ростовом-на-Дону організовано не буде, оскільки Оболонський райсуд офіційно не звертався з проханням про міжнародну правову допомогу.

Зокрема, російський суд посилається на 5 статтю Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах.

4 травня розпочався заочний судовий процес над екс-президентом Віктором Януковичем за звинуваченням у державній зраді.

У ГПУ кажуть, що отримали беззаперечні документальні докази державної зради Януковича. Одним із цих доказів, за версією прокуратури, є звернення екс-президента до лідера РФ Володимира Путіна із проханням ввести війська на українську територію.

4 березня 2014 року на засіданні Ради безпеки ООН посол Росії Володимир Чуркін показав і зачитав листа від пана Януковича на адресу президента Росії з проханням ввести війська.

Колишній президент заперечує усі звинувачення.

Процес над Віктором Януковичем став можливим завдяки запровадженню в Україні тимчасового механізму заочного засудження громадян, які переховуються від слідства понад півроку.

Новини на цю ж тему