Трамп: розслідування про Росію - "найбільше полювання на відьом"

Дональд Трамп Копирайт изображения Reuters

Президент США Дональд Трамп різко відреагував на призначення екс-директора ФБР Роберта Мюллера спецпрокурори, який буде перевіряти повідомлення про втручання Росії в американські вибори.

"Це найбільше полювання на відьом відносно політика в історії Америки", - написав він у Twitter через кілька годин після призначення міністерством юстиції спеціального прокурора.

Цю посаду обійняв Роберт Мюллер, який очолював ФБР з 2001 по 2013 рік.

Вимоги призначити спецпрокурора для розслідування імовірного втручання Росії у виборчу кампанію в США почали лунати після того, як 10 травня президент США звільнив голову ФБР Джеймса Комі.

Опозиція розкритикувала рішення президента, звинувативши його в спробі вплинути на розслідування, яке тоді очолював Комі.

Трамп неодноразово називав усі звинувачення фальшивкою, а саме розслідування - "фарсом на грошах платників податків".

Напередодні конгрес США зажадав від ФБР надати записи зустрічей Трампа і Комі.

Це сталося після того, як газета New York Times написала, що президент США буцімто просив пана Комі зам'яти історію зі своїм радником із нацбезпеки Майклом Флінном, якого підозрювали у зв'язках з Росією.

Пізніше Трамп звільнив Флінна. За даними видання, Комі ретельно документував всі зустрічі і розмови з президентом і на наступний день після своєї відставки склав службову записку про розмову. Її публікації і вимагають конгресмени.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему