Мей обіцяє скоротити міграцію в Британію

Passengers at Heathrow Копирайт изображения PA
Image caption До Британії щорічно прибувають сотні тисяч мігрантів. Торі хотіли б знизити цей потік до десятків тисяч.

Одним з головних меседжів передвиборчого маніфесту Консервативної партії стануть подальші заходи зі стримування імміграції.

До такого висновку дійшла ВВС, ознайомившись з цим документом напередодні його публікації.

Від британських компаній зажадають більше платити за наймання іноземної робочої сили, а від самих мігрантів чекатимуть вищих відрахувань до системи національної охорони здоров'я NHS.

Тереза ​​Мей має намір наголосити, що як і раніше прихильна меті зменшити чистий приплив мігрантів у країну до десятків тисяч людей на рік, оскільки високий рівень міграції, за її словами, може зашкодити цілісності суспільства.

Крім цього Тереза ​​Мей готується оголосити про низку заходів, спрямованих на те, аби впоратися зі зростанням вартості соціальної підтримки. Однак основний акцент в маніфесті консерваторів робиться саме на міграційних питаннях.

Чиста міграція

Копирайт изображения Getty Images
Image caption За словами експертів, практично неможливо радикально скоротити приплив мігрантів без збитків для економіки

У маніфесті міститься обіцянка скоротити імміграцію з країн, що не входять до ЄС, серед усіх візових категорій.

Крім того прем'єр-міністр має намір поставити перед своїм урядом завдання з контролю за імміграцією і з країн Європи після виходу Британії з ЄС: за словами близьких до неї джерел, пані Мей дає зрозуміти, що "брекзит" означатиме кінець свободи пересування в її нинішньому вигляді.

Пані Мей має намір задіяти економічні важелі, аби зменшити бажання роботодавців наймати іноземну робочу силу.

З цією метою вона пропонує вдвічі підвищити суму, яку підприємства виплачують за кожного вихідця з країн за межами Євросоюзу, взятого на кваліфіковану роботу.

Недосяжні цілі

Зараз так званий збір за кваліфікацію, запровадженитй у квітні 2017 року, становить тисячу фунтів на рік за кожного працівника. Надходження від цих виплат планують спрямувати до фонду підвищення кваліфікації британських працівників.

При цьому критики стверджують, що план консерваторів із радикального зниження чистої міграції неможливо здійснити на практиці без збитків для економіки країни.

Копирайт изображения PA
Image caption За словами Терези Мей, занадто інтенсивний приплив мігрантів ставить під загрозу цілісність суспільства

Чиста міграція, тобто різниця між кількістю людей, які приїздять до Британії на термін більше року, і тими, хто за той же період залишає країну, за даними на вересень минулого року, склала 273 тисяч людей.

Якщо вірити редакційній статті, опублікованій в середу в Evening Standard (нагадаємо, що редактор газети віднедавна - колишній міністр фінансів Джордж Осборн), міністри між собою називають встановлені цілі нереалістичними.

У статті йдеться про те, що ці цілі, поставлені ще Девідом Кемероном, коли консерватори були в опозиції, є економічно безграмотними. Тому залишається загадкою, чому Тереза ​​Мей так на цьому наполягає.

Газета закликає прем'єр-міністра "відкинути цю погану політику минулого".

Соціальні заходи

Image caption У маніфесті багато уваги приділено тому, де взяти кошти для турботи про людей літнього віку

Крім заходів зі скорочення міграції Мей готується оголосити про низку кроків, спрямованих на те, щоб впоратися зі зростанням вартості соціальної підтримки.

Так, доплата до витрат на опалення, яку зараз отримують всі пенсіонери без винятку незалежно від їхніх потреб, узалежнять від матеріального стану отримувача, а вивільнені кошти спрямують на турботу про людей літнього віку.

Прем'єр-міністр обіцяє, що нікому не доведеться продавати свої будинки, щоб оплачувати послуги з догляду.

Маніфест містить також обіцянку покінчити з загальними безкоштовними шкільними сніданками для учнів молодших класів.

За деякими даними, в маніфесті буде також проголошена відмова від ухваленої на виборах 2015 року обіцянки не підвищувати прибутковий податок, податок на додану вартість і внески до фонду соціального страхування.

Переглянуть також і графік усунення бюджетного дефіциту: очікується, що за новим планом це має статися до середини наступного десятиліття.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему