Коаліція на чолі зі США завдала авіаудару по прибічниках Асада

Військові сили Копирайт изображения Getty Images
Image caption У коаліції заявили, що удару завдали після попереджувального вогню

Коаліція, яку очолює США завдала авіаудару по колоні сирійських бойовиків, що підтримують Башара Асада. Вони рухалися у бік позицій повстанців біля кордону з Йорданією. Американські військові заявили, що колона проігнорувала попереджувальний вогонь.

У заяві міжнародної коаліції йдеться, що колона, яку атакували, успішно просувалася у напрямку авіабази аль-Танф на півдні Сирії біля кордону із Йорданією.

"Наступ проводили, попри спроби Росії відмовити сили прихильників режиму від руху до аль-Танфи", - зазначили у Twitter коаліції.

Просування колони створювало загрозу для США і союзників, підкреслив представник Пентагону. У цьому районі коаліційні сили діють протягом багатьох місяців. Там вони проводять навчання і консультують збройну опозицію.

В офіційній заяві коаліції також зазначили, що проурядові сили, по яким завдали удару, не зупинилися, коли інша сторона відкрила попереджувальний вогонь. Вони також порушили кордон зон безпеки, про які домовилися на початку травня на переговорах в Астані.

Гарантом цих зон деескалації стала Росія, а також Туреччина та Іран. Натомість угода про зону конфіскації досі є чинною, заявили в Пентагоні.

Раніше про просування колони проурядових сил повідомляв представник угруповання "Нова сирійська армія".

"Ми сповістили коаліцію про те, що на цій ділянці нас атакує сирійська армія, коаліція втрутилася і знищила конвой, що наступав", - цитувало агентство Reuters представника угруповання.

За його словами, удар завдали по колоні сирійських та іранських бойовиків, які прямували до бази аль-Танф, де базується спецназ США. Колона перебувала тоді приблизно за 27 кілометрів від бази.

У свою чергу, як передає Reuters, представник бойовиків з боку Асада назвав авіаудар коаліції "попереджувальним рейдом", через який підбили лише один танк.

"Наліт не планували, аби завдати шкоди або призвести до жертв - лише зупинити наступ", - сказав командир (агентство підкреслює, що він не служить у сирійській армії).

У Росії заступник голови комітету Ради Федерації з оборони Франц Клінцевич вважає, що ситуація в Сирії через дії США та коаліції "схоже, вийшла з-під контролю".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему