Ассанж заявив про перемогу з балкона посольства Еквадору

Джуліан Ассанж Копирайт изображения twitter.com/julianassange
Image caption Після повідомлення шведської прокуратури Ассанж опублікував в Twitter свою фотографію

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж назвав "великою перемогою" рішення шведської прокуратури, яка закрила його кримінальну справу про зґвалтування.

У п'ятницю ввечері пан Ассанж з'явився на балконі посольства Еквадору в Британії, де переховується останні роки, і виступив з промовою.

Засновник WikiLeaks назвав рішення прокурора Маріанн Ню "важливою перемогою" для нього. Він сподівається на діалог з британською владою щодо свого майбутнього.

"Це тільки початок війни", - сказав пан Ассанж. Він мав на увазі, що все ще не може вийти з посольства, оскільки його можуть арештувати

Раніше поліція Британії попередила, що Джуліана Ассанжа заарешують, якщо він залишить дипмісію, оскільки ордер на його арешт не скасований.

"Це не те, що я можу пробачити. Це не те, що я можу забути", - сказав він з балкона, нагадавши, що провів в посольстві Еквадору сім років без оголошення звинувачення. У цей час його діти вже виросли.

Image caption Прихильники Ассанжа зібралися біля посольства Еквадору після рішення шведської прокуратури

Засновник WikiLeaks був арештований на території Британії за запитом шведської прокуратури у 2012 році.

Потім його випустили під заставу, він втік до посольства Еквадору. Там попросив політичного притулку.

Пан Ассанж стверджував, що в разі екстрадиції до Швеції його можуть видати США.

Через це з 2012 року він не залишав територію посольства Еквадору в центрі Лондона.

Шведські прокурори хотіли допитати Джуліана Ассанжа у справі зґвалтування і сексуальних домагань щодо двох жінок-волонтерів WikiLeaks. Вони не подавали формальних позовів.

Засновник WikiLeaks заперечував ці звинувачення і пов'язував справу з роботою порталу, який публікує секретні урядові документи.

Немає сенсу продовжувати

На прес-конференції в п'ятницю прокурор Маріанн Ню заявила, що залишаючись в посольстві, пан Ассанж ухилився від виконання вимог європейського ордера на арешт, який дозволив би екстрадувати його до Швеції.

Копирайт изображения PA
Image caption Без перспективи особистої явки пана Ассанжа до суду немає сенсу продовжувати попереднє розслідування, заявила прокурор Швеції

"За моєю оцінкою, його передача не може бути здійснена в розумні терміни", - заявила вона.

При цьому, за словами прокурора, без перспективи особистої явки пана Ассанжа до суду немає сенсу продовжувати попереднє розслідування.

Однак вона зазначила, що слідство у справі можуть відновити, якщо Джуліан Ассанж приїде до Швеції до серпня 2020 року.

"Якщо він повернеться до Швеції до закінчення терміну давності в серпні 2020 року, попереднє слідство відновлять", - сказала вона.

Вона також назвала "прикрою" неможливість провести розслідування, підкресливши, що прокуратура не робить жодних заяв щодо вини чи невинуватості засновника WikiLeaks.

Новини на цю ж тему