Зустріч Порошенка і Меркель: "був відвертий обмін думками"

Порошенко і Меркель Копирайт изображения AFP

Президент України Петро Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі "відверто обмінялися думками", розповіла за результатами переговорів заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Сам пан Порошенко після зустрічі заявив, що робота в "нормандської форматі" (Україна, Німеччина, Франція, Росія) буде активізована найближчим часом.

"Ми впевнені в тому, що так само як немає альтернативи Мінському процесу, так і "нормандський формат" буде активно задіяний найближчим часом", - цитує пана Порошенка агенція "Інтерфакс".

Як написала пані Геращенко у Facebook, особиста розмова Меркель і Порошенка тривала близько години.

"Чудовий краєвид сприяв відвертому обміну думками. Вони пройшлися парком, потім спілкувалися на свіжому повітрі, поблизу озера", - написала вона.

Під час зустрічі у розширеному колі ключовими темами були безпекова і гуманітарна ситуація на Донбасі, додала пані Геращенко.

Зустріч відбулася в резиденції федерального уряду Німеччини - замку Месеберг в місті Гранзее, земля Бранденбург.

Копирайт изображения AFP

Перед переговорами Петро Порошенко заявив, що обговорить з канцлером виконання Росією Мінських угод.

"Значна частина сьогоднішніх переговорів з пані канцлером буде присвячена підвищенню ефективності імплементації, в тому числі Росію, Мінських угод, що нам треба зробити для того, щоб на схід України, нарешті, прийшов ми", - сказав він.

Водночас пані Меркель сказала, що має намір обговорити імовірну зустріч чотирьох лідерів "нормандського формату".

Крім того, вона сказала, що поінформує українського президента про результати переговорів з Володимиром Путіним в Сочі і з новим президентом Франції Емманюелем Макроном, з яким вона зустрілась цього тижня.

Сторони обговорить також і реалізацію реформ в Україні, додала канцлер.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему