Британський прем'єр запроваджує ліміт оплати соціальної допомоги

Theresa May in Wales Копирайт изображения PA
Image caption Опоненти звинувачують Терезу Мей у радикальній зміні планів щодо соціальної політики

Тереза Мей заявила, що запропоновані зміни до фінансування соціальних фондів в Англії передбачають "абсолютну межу" для того, скільки мають сплачувати люди.

Минулого тижня британські консерватори оприлюднили заяву, у якій йшлося про плани відмовитися від обмеження верхньої межі видатків. Натомість вони запропонували, аби активи і заощадження будь-якої особи не могли опускатися нижче за 100 тис. фунтів.

Прем'єр-міністр виступила на захист "розумного плану", заявивши, що в іншому разі система постає перед ризиком колапсу.

Водночас вона заявила, що хоче дати відповідь на "скандальні" припущення, що для цього люди будуть змушені продавати свої будинки.

У розмові із активістами в Уельсі, вона заявила, що консерватори "рішуче налаштовані на виправлення системи", і шукатимуть довгострового вирішення проблем системи соціального забезпечення за умов старішання населення країни.

Вона наголосила, що нікому не доведеться продавати свої будинки, аби сплатити соціальні внески, і що у людей щось залишатиметься, аби "щось передати нащадкам" після смерті:

"Ми встановимо абсолютну межу на те, що люди мають сплатити. І ваші активи ніколи не будуть нижчими за 100 тис. фунтів".

Прем'єр-міністр також заперечила, що це є поворотом на 180 градусів, наполягаючи, що "нічого не змінилося", і що "базові принципи" оприлюдненого раніше маніфесту консерваторів залишаються чиними.

Відповідаючи на запитання, на якому рівні будуть встановлені обмеження, пані Мей заявила, що це визначатиметься в ході консультацій.

Крім того, вона виступила проти того, що назвала "фейковим" зображенням урядової політики з боку лейбористів та інших критиків планів консерваторів стосовно соціальної політики, які назвали ці плани "податком на деменцію".

Копирайт изображения Science Photo Library

Нині британці, які живуть у будинках для людей похилого віку, можуть просити місцеву владу сплатити їхні рахунки за проживання і лікування коштом від продажу їхнього власного будинку після смерті.

План консерваторів передбачає поширення права на догляд на тих, хто залишається у власному будинку. Проте вони мають сплачувати за нього доти, доки їхні активи перевищують 100 тис. фунтів.

Нині будь-хто, маючи активи і заощадження у понад 23 250 фунтів, повинен платити повну ціну за догляд, при цьому вартість їхнього житла береться до розрахунків. Проте це правило не поширюється на тих пацієнтів, за якими доглядають у їхньому власному будинку.

Колишній міністр фінансів Джордж Осборн, який нині є редактором Evening Standard, написав у своємуTwitter, що останні заяви прем'єра стосовно соціальної політики є справді поворотом в протилежному напрямку.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему