У Києві створять Музей пропаганди СРСР

Ленін Копирайт изображения Reuters

У Києві створять Музей монументальної пропаганди СРСР. Відкрити його планують в листопаді 2017 року. Про це повідомив у Facebook голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Музей діятиме на території ВДНГ (Національного комплексу "Експоцентр України"), який називають одним із яскравих символів радянської епохи.

У музеї будуть скульптури з Києва, регіонів України та приватних колекцій. Пам'ятки обиратиме спеціальна експертна рада.

"Позбутися символів комунізму в громадському просторі - це був лише перший крок. Адже ми повинні не просто забути радянське минуле - навпаки маємо пам'ятати, як приклад того, що ніколи не повинно повторитися. "Ніколи знову" саме про це говоритимуть експонати відвідувачам майбутнього музею монументальної пропаганди СРСР", - заявив голова Українського інституту національної пам'яті.

Виставка функціонуватиме за кошти приватних інвесторів. "Ми розраховуємо на бюджет у 15-10 мільйонів гривень. І хочу наголосити — проект буде не комерційним", - повідомив керівник проекту Максим Бахматов.

Музей також матиме освітньо-дискусійний майданчик для всіх, хто цікавиться історико-культурним періодом ХХ століття.

Місто отримає символ того, що сторінку комуністичного минулого перегорнуто, це буде ще один привабливий туристичний об'єкт, заявив заступник міського голови Володимир Прокопів.

Тотальна законна декомунізація України розпочалась з весни 2015 року, коли Верховна Рада ухвалила так званий "декомунізаційний пакет" з п'яти документів. Саме це поклало початок офіційній хвилі перейменувань і демонтажів.

Станом на січень 2017 року в Україні демонтували 1320 пам'ятників Леніну. Також перейменували понад 50 тисяч об'єктів - міст, селищ і вулиць.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему