Трамп зустрічається з палестинським лідером Махмудом Аббасом

Копирайт изображения Reuters
Image caption Трамп висловлював надію на "плідну" зустріч

У вівторок, в останній день свого візиту на Близький Схід, президент США Дональд Трамп проводить зустріч із палестинським лідером Махмудом Аббасом.

Ізраїль та Палестина більше від трьох років не проводили прямих переговорів. Можливе досягнення угоди між сторонами Дональд Трамп назвав "одним із найважчих завдань".

Водночас він висловив надію на те, що незабаром таку угоду все ж зможуть укласти.

На Західному березі ріки Йордан і у Секторі Газа палестинці організували протести проти візиту американського президента.

Напередодні Дональд Трамп підтвердив наміри зберігати потужну співпрацю з Ізраїлем.

Довгий конфлікт

Копирайт изображения Reuters
Image caption Приїзду Трампа до Палестини передували протести місцевих

Разом з тим, свою майбутню зустріч з Махмудом Аббасом у Вифлеємі він назвав потенційно "корисною та плідною".

Палестинці вимагають створення власної незалежної держави та звинувачують ізраїльтян в окупації Західного берега ріки Йордан (включно зі Східним Вифлеємом), що триває вже понад півстоліття. Водночас частина уряду Ізраїля вважає ці території винятково ізраїльськими.

Як зазначає редактор близькосхідної редакції ВВС Джеремі Боуен, лідери палестинської та ізраїльської сторін не довіряють одне одному, що ускладнює можливість будь-яких великих угод між ними.

"Існують великі сумніви у тому, що навіть надзвичайної особистості президента Трампа буде достатньо, щоби завершити понад сторічний конфлікт. Тут мова йде не про угоду з чіткою ціною - мова про примирення ворогів з кардинально різними світоглядами", - пояснює Джеремі Боуен.

Подальші плани Трампа

Копирайт изображения AFP
Image caption Трамп проводить своє перше закордонне турне як президент

Пізніше у вівторок Дональд Трамп планує повернутися до Єрусалима й відвідати меморіал жертвам Голокосту Яд Вашем, а також виступити з промовою у національному Музеї Ізраїлю.

Візит до Ізраїлю та Палестини - частина першого закордонного візиту Дональда Трампа як президента.

Пізніше він вирушить до Риму, де зустрінеться з Папою римським Франциском.

А у середу Дональд Трамп в Брюсселі проведе зустріч із керівництвом НАТО.

У п'ятницю президент Сполучених Штатів візьме участь у самміті лідерів G7 у місті Таорміна на Сицилії. Очікується, що там говоритимуть про зміни клімату.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему