Сенат Нідерландів обговорив Асоціацію Україна-ЄС

Рютте Копирайт изображения Getty Images
Image caption Прем'єр-міністр Марк Рютте взяв участь у засіданні сенату

Сенат Нідерландів провів дебати щодо ратифікації Угоди про асоціацію України та ЄС. Про це повідомляє сайт сенату.

Дебати відбулися ввечері 23 травня за участі прем'єр-міністра Марк Рютте та міністра закордонних справ Нідерландів Берта Кундеса.

Згідно з повідомленням, на дебатах зосередилися на питанні, чи у заяві Європейської Ради щодо роз'яснення функціонування угоди є адекватна реакція на результати консультативного референдуму 6 квітня, на якому більшість виборців Нідерландів виступили проти Асоціації.

Також обговорювали правову доцільність даного рішення та його вплив на стосунки України з Росією та ЄС.

Активіст української громади в Нідерландах Олександр Снідалов написав, що в сенаті Нідерландців утворилась більшість на підтримку документу.

"Крім традиційних прихильників угоди - сенаторів від VVD, D66, GroenLinks та PvdA, вона також включає дев'ять сенаторів партії CDA, яка офіційно проти ухвалення угоди, а також троє сенатори від партії CU, яка також офіційно не підтримує ратифікацію угоди. Цієї більшості буде більш ніж достатньо для успішного голосування через тиждень", - написав він у Facebook.

Голосування щодо законопроекту має відбутися за тиждень - 30 травня.

Нижня палата парламенту Нідерландів схвалила цей законопроект 23 лютого. Для завершення ратифікації документ має бути затверджений також верхньою палатою парламенту Нідерландів - сенатом.

Нідерланди є останньою країною, яка досі не ратифікувала угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Процес сповільнив референдум 6 квітня, на якому більшість виборців виступили проти Асоціації.

Після цього влада країни та ЄС узгодили спеціальний додаток до угоди, який розблокував ратифікацію.

22 травня офіційний вісник Європейського Союзу оприлюднив рішення про безвізовий режим для громадян України. Українці зможуть їздити без віз до країн ЄС через 20 днів від моменту цього опублікування - з 11 червня.

Новини на цю ж тему