Напад у Манчестері: поліція розшукує групу людей

Військові охороняють ключові об'єкти в країні Копирайт изображения РА
Image caption Військові охороняють ключові об'єкти в країні

Британська поліція розшукує групу людей, причетних до нападу в Манчестері, де загинули 22 людини. За даними правоохоронців, чоловік, який підірвав себе на арені, діяв не один.

Серед жертв - поліцейський, який виконував свої обов'язки, також загинули діти. Із 64 поранених 20 перебувають у критичному стані.

"Зрозуміло, що мова йде про мережу", - заявив голова поліції Манчестера Іан Хопкінс, відмовившись від подальших коментарів.

Міністр внутрішніх справ Ембер Радд заявила, що напад в Манчестері був більш організованим, ніж інші атаки, з якими раніше доводилося стикатися правоохоронцям.

Кореспондент ВВС з питань безпеки Френк Гарднер зазначив, що, як вважається, смертник використав пристрій, який зробив хтось інший.

"ІД" напередодні взяла на себе відповідальність за цей напад.

Копирайт изображения ВВС
Image caption Жертви нападу

Рівень терористичної загрози у Британії після нападу підняли до найвищого, "критичного" рівня.

Наразі ключові об'єкти в країні охороняють військові. Вестмінстерський палац закрили для відвідувачів.

Що відомо про підривника?

Поліція Манчестера підозрює у теракті 22-річного місцевого жителя Салмана Абеді. За даними правоохоронців, він народився в Манчестері, куди його батьки приїхали з Лівії.

Як стало відомо ВВС, незадовго до вибуху Абеді приїхав до Англії з-за кордону. Газета Times уточнювала, що чоловік повернувся з Лівії.

Image caption Колишній однокласник описав Абеді як запального і легковірного хлопця

Салман Абеді навчався у Burnage Academy для хлопчиків у 2009-2011 роках.

Хамід Ель-Сайед, який працював в ООН у сфері боротьби з радикалізмом і який зараз працює в Університеті Манчестера, повідомив, що Абеді мав дуже погані стосунки з батьками, які намагалися втримати його на "правильному шляху".

За його інформацією, з навчанням у Абеді не складалось. Університет він не закінчив, мав труднощі з пристосуванням до життя у Європі.

Колишній однокласник заявив, що він був смішним, але і дуже запальним хлопцем, сердився через найменшу річ.

Чоловік, який не захотів називати себе, зазначив, що перш ніж залишити школу в 2011 році, Абеді став "більш релігійним". І це, мовляв, могло пояснити, чому він розірвав відносини з колишніми однокласниками.

У зв'язку з нападом вже заарештували чотирьох людей. Серед них - 23-річний старший брат підривника Ісмаель. Його затримали на півдні Манчестера.

Поліція також провела рейд неподалік станції Пікаділлі у центрі міста.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему