Бойовики затягують звільнення заручників - Геращенко

Ірина Геращенко Копирайт изображения facebook.com/iryna.gerashchenko

Представники неконтрольованих урядом районів Донбасу затягують звільнення заручників. Про це за підсумками зустрічі у Мінську заявила представник України у гуманітарній підгрупі, перший віце-спікер Ірина Геращенко.

Серед вимог, які висунули сепаратисти, - продовження процедури верифікації. Зокрема, це верифікація й тих осіб, які вже знаходяться на свободі, яких випустити по так званому "закону Савченко", розповіла політик.

"Повна маячня, звичайно, адже ані українське законодавство, ані міжнародне гуманітарне право не дозволяє насильно переміщати чи опитувати вільних перед законом людей... Це сценарій затягування звільнення заручників… Ми готові до звільнення у червні", - написала у Facebook пані Геращенко.

За її словами, бойовики внесли в списки своїх вимог тих, хто не має жодного відношення до конфлікту на Сході, "починаючи від беркутівців, причетних до вбивств на Майдані і закінчуючи вбивцями у Запоріжжі чи Вінниці, а також тими особами, що були причетні до трагічних подій в Одесі".

"Ці злочинці не можуть потрапити під звільнення, вони не мають жодного відношення до мінського процесу", - зазначила політик.

У "ДНР" звинуватили Київ у спекуляціях на темі обміну полоненими і у поділі їх на категорії та групи.

Про що закон Савченко

"Закон Савченко" передбачає, що один день попереднього ув'язнення зараховується за два дні позбавлення волі.

У жовтні минулого року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що на волю за цим законом вийшли 8,5 тисяч людей.

Кожен десятий із них повторно скоїв тяжкі чи особливо тяжкі злочини - зґвалтування, пограбування, розбійні напади.

Рада скасувала "закон Савченко" 18 травня.

Новини на цю ж тему