Клименко: "антикорупційна операція" - піар під звіт Луценка

Олександр Клименко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Олександр Клименко заявив, що готовий відповісти "за кожне рішення" під час перебування на посаді

Екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко назвав "піаром" і "показухою" заяви влади про сотні обшуків у різних регіонах України в рамках розслідування фактів ухилення від сплати податків в період з 2011 по 2014 роки.

"Вся ця так звана "наймасштабніша антикорупційна операція в історії України" - не більше ніж піар і шоу, яке підготували до звіту генерального прокурора Луценко у Верховній Раді" - написав пан Клименко у Facebook.

Він наголосив, що готовий відповісти "за кожне рішення" під час перебування на посаді.

"Вся так звана "справа Клименко" - це просто піар і показуха з боку влади Порошенка, щоб відвернути увагу від війни, кризи і божевільних декларацій чиновників", - додав екс-чиновник.

400 обшуків

Раніше на засіданні уряду міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що в різних регіонах України пройшли понад 400 обшуків в рамках розслідування фактів ухилення від сплати податків через так звані "податкові ями" в період з 2011 по 2014 роки.

Копирайт изображения KMU.GOV.UA
Image caption Міністр внутрішніх справ Аваков доповів на засіданні уряду

За словами пана Авакова, затримані десятки людей. Це колишні високопосадовці Міндоходів та екс-керівники підприємств, які служили "майданчиками" для ухилення від сплати податків та відмивання коштів.

За інформацією міністра, загальний обсяг збитків, завданих державі через дії порушників, перевищує 95,921 млрд грн.

Затриманих доправлять до Києва. Тут їм вручатимуть підозру і направлятимуть одразу до Печерського суду для обрання запобіжного заходу, заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

У лютому цього року Апеляційний суд Києва заочно арештував колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка, який зараз перебуває в Росії.

Генпрокуратура оголосила підозру екс-міністру у тому, що він заволодів державним майном в особливо великих розмірах.

Проте станом на травень 2017 року Інтерпол зняв з розшуку високопосадовців часів президентства Віктора Януковича, зокрема й пана Клименка.

Новини на цю ж тему