Британську владу попереджали щодо Абеді

Салман Абеді Копирайт изображения unknown
Image caption Салман Абеді

Знайомі Салмана Абеді, який підірвав себе у Манчестері, ще п'ять років тому повідомляли владі, що він підтримує екстремізм і насильство. Про це ВВС розповів соціальний працівник-мусульманин, який просив не називати його імені.

Також ВВС дізналася, що в цьому році Абеді, перебуваючи в Манчестері, відкрито він говорив про цінність смерті заради "благої" цілі і робив екстремістські заяви, пов'язані з діями смертників і конфліктом в Лівії.

Житель міста Манчестер розповів, що двоє людей, які знала Салман Абеді в коледжі, окремо дзвонили до поліції.

Вони були стурбовані тим, що "він підтримував тероризм" і говорив, що "бути підривником-самогубцем - це нормально". Друзі намагалися переконати його, що він неправий, але, врешті-решт, звернулися до поліції.

Це було близько п'яти років тому, коли Абеді залишив навчання і зв'язався бандами у південному Манчестері.

У поліції Великого Манчестера відмовилися прокоментувати ці твердження.

Копирайт изображения ВВС
Image caption Жертви нападу

Одночасно надійшло підтвердження, що молодшого брата смертника, 20-річного Хашем Абеді, заарештували 23 травня в Тріполі за підозрою в зв'язках з так званою "Ісламською державою". Про це агентству Reuters заявив представник місцевих антитерористичних сил "Рада" Ахмед бін Салем.

У Британії зараз заарештовано п'ятьох підозрюваних в причетності до вибуху на стадіоні "Манчестер-Арена". П'ятого підозрюваного заарештували неподалік Манчестера о другій половині дня в середу.

Серед 22 жертв нападу у Манчестері, який стався ввечері 22 травня, є діти. Із 64 поранених 20 перебувають у критичному стані.

Що відомо про підривника?

За даними правоохоронців, Салман Абеді народився в Манчестері, куди його батьки приїхали з Лівії.

Як стало відомо ВВС, незадовго до вибуху Абеді приїхав до Англії з-за кордону. Газета Times уточнювала, що чоловік повернувся з Лівії. Салман Абеді навчався у Burnage Academy для хлопчиків у 2009-2011 роках.

Хамід Ель-Сайед, який працював в ООН у сфері боротьби з радикалізмом і який зараз працює в Університеті Манчестера, повідомив, що Абеді мав дуже погані стосунки з батьками, які намагалися втримати його на "правильному шляху".

За його інформацією, з навчанням у Абеді не складалось. Університет він не закінчив, мав труднощі з пристосуванням до життя у Європі.

Колишній однокласник заявив, що він був смішним, але і дуже запальним хлопцем, сердився через найменшу річ.

Чоловік, який не захотів називати себе, зазначив, що перш ніж залишити школу в 2011 році, Абеді став "більш релігійним". І це, мовляв, могло пояснити, чому він розірвав відносини з колишніми однокласниками.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему