Найкращий гравець в го програв комп'ютеру

Кэ Цзе Копирайт изображения Science Photo Library
Image caption Ке Цзе з вересня 2014 року посідає перше місце в неофіційному світовому рейтингу гравців го Rémi Coulom

Програма AlphaGo, розроблена компанією Google DeepMind для гри в го, виграла матч проти найкращого в світі гравця - 19-річного Ке Цзе з Китаю. Це вже другий випадок, коли машина виграє у найсильнішого в світі гравця в го.

Ке Цзе програв штучному інтелекту дві партії з трьох.

"Минулого року я вважав, що AlphaGo грає на рівних з людиною, але сьогодні я думаю, що програма грає просто як бог Го", - пожартував Ке Цзе після завершення гри.

За його словами, він більше не збирається грати в го зі штучним інтелектом через швидке його удосконалення.

Засновник DeepMind Деміс Хассабіс, у свою чергу, зазначив, що Ке Цзе грав чудово і буквально відчув межі можливостей AlphaGo.

Копирайт изображения Reuters
Image caption За словами Ке Цзе, він більше не буде грати в го зі штучним інтелектом

У березні минулого року комп'ютерна програма AlphaGo змогла виграти у корейця Лі Сі Дола, який тоді був чинним чемпіоном світу в цій грі.

Той матч широко висвітлювався в пресі, а перемогу AlphaGo порівнювали з шаховим матчем між програмою Deep Blue і Гаррі Каспаровим.

Тепер Ке Цзе вважається гравцем в го номер один в Китаї, а з вересня 2014 року він перебуває на першому місці в неофіційному світовому рейтингу гравців го Rémi Coulom.

Го - це стратегічна настільна гра, схожа на шахи, але зі значно більшою кількістю варіантів ходів. У неї грають на дошці розміром 19 на 19 клітин.

Гра го з'явилася в Китаї кілька тисяч років тому, звідти прийшла в Японію і Корею.

До створення AlphaGo го була однією з небагатьох традиційних ігор, в які людина грала краще за комп'ютер.

Робота над програмою AlphaGo почалася в 2014 році.

У жовтні 2015 року AlphaGo виграла у триразового чемпіона Європи Фань Хуея матч з п'яти партій з рахунком 5:0. Це був перший в історії випадок, коли комп'ютер виграв в го у професіонала в рівній грі.