Трамп: НАТО має приділяти увагу "загрозі з боку Росії"

Трамп Копирайт изображения AFP

Американський президент Дональд Трамп сказав, що в майбутньому НАТО має приділяти увагу тероризму, іміграції та "загрозі з боку Росії".

Пан Трамп відвідав зустріч лідерів держав у Брюсселі.

Він також сказав союзниками по альянсу, що всі його члени мають виділяти достатні суми на оборону. За його словами, деякі країни заборгували "величезні суми грошей".

США вже тривалий час непокоїть, що інші члени альянсу платять недостатньо.

Але чинної мети НАТО - щоби члени альянсу витрачали на оборону не менше ніж 2% ВВП - можна буде досягнути лише у 2024 році.

Пан Трамп також засудив вибух у Манчестері, що стався в понеділок і забрав життя 22 людей.

Перед візитом до штаб-квартири НАТО він також уперше як президент зустрівся з низкою європейських лідерів, зокрема президентом Франції Еммануелем Макроном.

Пан Трамп зараз проводить свій перший президентський закордонний тур. Він закінчиться самітом Великої сімки у п'ятницю.

За даними щорічного звіту НАТО за 2016 рік, лише п'ять країн виділяють 2% ВВП на оборону: США, Британія, Греція, Польща та Естонія.

"Це несправедливо щодо американського народу і платників податків, багато націй винні величезні суми грошей за минулі роки", - сказав пан Трамп.

Заява про Росію

У Брюсселі американський президент також сказав: "У майбутньому НАТО повинне приділяти велику увагу, зокрема, тероризму та іміграції, а також загрозам з боку Росії та на східних і південних кордонах НАТО".

Водночас деяке занепокоєння викликало те, що він жодного разу не згадав про 5 статтю Північноатлантичної угоди. Вона декларує, що напад на одного з членів альянсу рівнозначний нападу на всіх.

Але посадовець Білого дому сказав Reuters, що президент стоїть на тих же позиціях, що й інші лідери країн-членів НАТО.

Раніше президент Європейської Ради Дональд Туск сказав після зустрічі з Трампом: "Я не можу зі стовідсотковою впевненістю сказати, що ми маємо спільну позицію... щодо Росії, хоча коли йдеться про конфлікт в Україні - ми на одній лінії".

Новини на цю ж тему