Прем'єр Чорногорії не ображається на Трампа за штовхання

Саміт НАТО Копирайт изображения Getty Images
Image caption Зустріч НАТО

Чорногорський прем'єр Душко Маркович заявив, що навіть не помітив, як президент США Дональд Трамп штовхнув його під час фотографування на зустрічі НАТО.

Відео, на якому Трамп штовхає чорногорського прем'єра, розійшлося в інтернеті.

"Я цього навіть не помітив. Я тільки побачив реакцію на це в соціальних мережах. Це просто невинна ситуація", - сказав пан Маркович журналістам, передає АР.

На кадрах, які показали світові ЗМІ і активно тиражують соцмережі, видно, як Трамп проштовхується вперед серед інших гостей зустрічі НАТО і при цьому досить безцеремонно відсуває прем'єра Чорногорії, який опинився у нього на шляху. Після цього президент США поправляє піджак і приймає церемоніальну позу.

Сам Маркович закликав не звертати увагу на цей епізод.

"Сьогодні у мене була унікальна можливість особисто подякувати президенту Трампа за його підтримку, за швидку ратифікацію протоколу [про вступ Чорногорії до НАТО] в сенаті США, в цілому за підтримку США інтеграції Чорногорії в альянс", - цитує чорногорського прем'єра CBS .

За його словами, для президента США природно бути в першому ряду.

Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер, в свою чергу, заявив, що розстановку політиків перед камерою відповідно до протоколу визначили заздалегідь, тому Трамп мав зайняти своє місце.

У четвер Дональд Трамп вперше виступив на зустрічі НАТО в якості президента США. Звернувшись до лідерів країн альянсу, він заявив, що вони повинні збільшити свої оборонні витрати як мінімум до 2% ВВП, тоді як зараз лише п'ять з 28 членів альянсу виконують це зобов'язання.

Парламент Чорногорії затвердив вступ країни до НАТО наприкінці квітня. Протокол про вступ ратифікували всі 28 країн-членів. Країна має вступити до Альянсу в червні.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему