Парубій підписав закон про мовні квоти і георгіївську стрічку

Верховна рада Копирайт изображения UNIAN

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання парламенту підписав закони про мовні квоти на ТБ і заборону "георгіївської стрічки".

Закон про мовні квоти, ухвалений 23 травня, передбачає, що для загальнонаціональних і регіональних телекомпаній частка передач і фільмів українською мовою має становити не менше 75%.

Для місцевих телерадіокомпаній встановлюється квота на україномовний продукт у 60%, хоча у первинній редакції було 50%.

Під квоти не потрапляють передачі та фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх достатньо субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту.

За невиконання квот телеканали будуть штрафувати. Сума кожного окремого покарання складатиме 5% від загального ліцензійного збору цього каналу.

Документ передбачає пільги для мов корінних народів, зокрема кримськотатарської. Закон почне діяти за чотири місяці після опублікування.

Передбачено перехідний період - упродовж року всі передачі, вироблені за участі телеканалу, вважають такими, що відповідають необхідній українській квоті. Президент Петро Порошенко вже пообіцяв підписати закон щодо мовних квот.

"Заборонена стрічка"

Верховна Рада заборонила виготовлення і публічне використання "георгіївської стрічки" 16 травня.

Також парламент запровадив за використання стрічки штраф - 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів (850 - 2550 гривень).

"Георгіївську стрічку" або предмети із її зображенням також конфісковуватимуть.

Якщо закон порушують вдруге, то штраф збільшать від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів (2550 - 5100 гривень), або передбачений арешт до 15 діб.

Новини на цю ж тему