Радник Трампа: секретні канали зв'язку - звичайна практика

Макмастер Герберт Копирайт изображения AFP
Image caption За словами пана Макмастера, секретні канали зв'язку дозволяють спілкуватися "стримано"

Інформація про спроби встановлення секретного каналу зв'язку між Москвою і Вашингтоном не є приводом для занепокоєння, заявив помічник президента США з національної безпеки Герберт Макмастер.

Він додав, що у США є спеціальні канали зв'язку з багатьма країнами.

Пан Макмастер заявив, що "не відчував би занепокоєння", якби хтось із адміністрації захотів налагодити зв'язок із Росією.

У такий спосіб помічник пана Трампа з нацбезпеки прокоментував повідомлення ЗМІ про те, що зять і радник президента Джаред Кушнер планував створити захищений канал спілкування із Москвою у грудні 2016 року. Допомагати в цьому мало б посольство Росії у США. Начебто пан Кушнер намагався про це домовитися із російським послом Сергієм Кисляком.

"У нас є канали зв'язку з низкою країн. Загалом вони дозволяють вам спілкуватися у стриманій манері", - сказав пан Макмастер журналістам.

Копирайт изображения Getty Images

Голова Національної економічної ради Білого дому Гері Кон відмовився обговорювати дії пана Кушнера.

"Ми не будемо давати коментарів щодо Джареда", - сказав він.

Як повідомляли ЗМІ, канал мали використовувати для зв'язку оточення пана Трампа з Москвою у період передачі влади до інавгурації, аби не боятися прослуховування з боку американських спецслужб.

Washington Post повідомила про це з посиланням на американську розвідку. Там підготували звіти на основі перехоплених службових телеграм або телефонних розмов російського посла в США.

Associated Press із посиланням на джерело повідомило, що метою було налагодити контакт між колишнім радником Трампа з національної безпеки Майклом Флінном і російськими військовими чиновниками.

За словами джерела, команда пана Трампа дійшла висновку, що канал зв'язку не знадобиться, коли главою Держдепартаменту став Рекс Тіллерсон.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему