Трамп не домовився з лідерами G7 про клімат

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Трамп заявив, що ухвалить рішення щодо Паризької угоди по клімату наступного тижня. Домовленості мають на меті скорочення шкідливих викидів у атмосферу

Лідери країн "Великої сімки" на саміті в Італії не змогли досягти згоди з приводу дотримання Паризької угоди по клімату.

Шість країн-членів G7 - Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія - підтвердили свою готовність виконувати умови угоди, яка має на меті скорочення викидів в атмосферу парникових газів.

Однак США поки не гарантували готовність виконувати зобов'язання, взяті при підписанні домовленостей.

"Я ухвалю остаточне рішення щодо Паризької угоди наступного тижня", - написав президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у Twitter.

"Незадовільна" дискусія

Копирайт изображения EPA
Image caption За словами Ангели Меркель, на саміті склалася ситуація "шість проти одного" - всі проти Трампа

Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала переговори щодо угоди по клімату незадовільною: "Вся дискусія про клімат була дуже складною, якщо не сказати дуже незадовліьною".

За її словами, на саміті склалася ситуація "шість проти одного".

У підсумковому комюніке форуму G7 на Сицилії йдеться, що США наразі переглядають свою політику в питаннях зміни клімату і Паризької угоди.

Раніше Дональд Трамп, який вперше бере участь у саміті G7 як президент, заявляв, що його країна взагалі вийде з угоди, до якої Сполучені Штати приєдналися за його попередника Барака Обами.

Пан Трамп також не раз наголошував, що не вірить у глобальне потепління.

Відмовитися від участі у Паризькій угоді він обіцяв ще під час президентської кампанії 2016 року.

На його думку, скорочення викидів вуглекислого газу обмежує зростання індустрії США, зокрема, індустрії видобутку вугілля, яку Дональд Трамп обіцяв підтримувати і розвивати.

Угода

Копирайт изображения AFP
Image caption Дональд Трамп неодноразово заявляв, що не вірить у докази щодо змін клімату через діяльність людини

Паризька угода 2015 року затверджує зобов'язання сторін скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу, а також виділення до 2020 року країнам, що розвиваються, 100 млрд доларів на вирішення проблем екології.

Свої підписи під документом поставили представники більше 170 країн, зокрема США, Китаю, Росії, країн ЄС та України.

Сполучені Штати взяли на себе зобов'язання скоротити викиди парникових газів на 26-28% до 2025 року в порівнянні з рівнем 2005 року.

На частку США в минулому році припадало близько 14% світових викидів парникових газів.

Напередодні саміту G7 генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Дональда Трампа не виходити з Паризької угоди по клімату.

При цьому пан Гутерріш зазначив, що вихід Сполучених Штатів "не стане кінцем світу", і Паризька угода все одно продовжить діяти (домовленості вступить у силу, якщо їх ратифікують не менше 55 країн які виробляють щонайменше 55% світових викидів парникових газів).

Новини на цю ж тему