Меркель: Європа більше не може покладатися на США і Британію

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ангела Меркель розчарована переговорами з Дональдом Трампом під час нещодавнього саміту G7

Європа більше не може "повністю залежати" від США і Великої Британії після "брекзиту" та обрання Дональда Трампа президентом, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

За словами пані Меркель, вона хоче дружніх відносин з обома країнами, а також з Росією, але, на її думку, Європа тепер повинна сама боротися за своє майбутнє.

Німецька канцлер зробила цю заяву після того, як на саміті "Великої сімки" не вдалося дійти консенсусу з питання щодо виконання укладеної в 2015 році Паризької угоди щодо протидії змінам клімату.

Ангель Меркель назвала ці переговори дуже важкими і незадовільними.

Раніше президент США Дональд Трамп сказав, що ухвалить рішення про долю паризького договору наступного тижня. Раніше він виступав проти скорочення промислових викидів у атмосферу, як це передбачає Паризька угода.

Копирайт изображения AFP
Image caption Дональд Трамп неодноразово заявляв, що не вірить у докази щодо змін клімату через діяльність людини

"Часи, коли ми могли повністю покладатися на інших, йдуть. Я відчула це на собі в останні кілька днів", - сказала пан Меркель на передвиборному мітингу в Мюнхені.

Ангела Меркель також відзначила, що наразі пріоритет для Берліна - відносини з новим президентом Франції Еммануелем Макроном.

За опитуваннями громадської думки в Німеччині, Ангела Меркель має всі шанси бути переобраною на четвертий термін за результатами загальних виборів у вересні.

Новини на цю ж тему