МІ-5 розслідує, чому упустили манчестерського терориста

манчестер Копирайт изображения PA

Британська служба безпеки МІ-5 почала розслідування того, як вели спостереження за манчестерским смертником Салманом Абеді. Жертвами вибуху, який він влаштував на стадіоні "Манчестер-Арена", стали 22 людини, ще понад 60 постраждали.

МІ-5 розбереться, якою була реакція на попередження про те, що Абеді становить потенційну загрозу. Служба підготує окремий звіт для міністрів і наглядових інстанцій.

У британському уряді визнали, що служба безпеки вивчала інформацію про Абеді до того, як той вчинив теракт, і що МІ-5 тричі отримувала попередження про його екстремістські погляди.

Як раніше з'ясувала ВВС, знайомі Абеді ще п'ять років тому повідомляли владу про те, що він підтримує екстремізм і насильство. Про це розповів соціальний працівник-мусульманин, який просив не називати його ім'я.

Чиновник з британського уряду раніше заявив, що Салман Абеді знаходився в групі тих, ким цікавилася МІ-5. Служба безпеки країни визначила Абеді як суб'єкта, чия небезпека залишається "предметом для розгляду".

Копирайт изображения GREATER MANCHESTER POLICE

Раніше поліція Манчестера оприлюднила фото нападника і попросила громадян повідомити, чи знають вони щось про переміщення пана Абеді з 18 травня.

Цього дня Абеді повернувся до Британії із Лівії, де він перебував три тижні.

Батьки Абеді втекли з Лівії від режиму Муаммара Каддафі. Вони кілька років жили в Лондоні, а згодом переїхали в Манчестер.

Також у неділю поліція затримала у справі про теракт ще одну людину - 19-річного юнака.

Усього в зв'язку з вибухом в Манчестері затримані вже 14 осіб, в тому числі брат Салмана Абеді.

Теракт, який влаштував Абеді на "Манчестер-арені" 22 травня, забрав життя 22 людей. Він став третім за кількістю жертв в історії Британії. Більше людей загинули лише в липні 2005 року під час вибухів в лондонському метро - 52 людини, і в катастрофі Boeing 747 над Локербі - бомба, підірвана в літаку, забрала життя 270 людей.

Новини на цю ж тему