Мер Парижа виступила проти фестивалю для чорношкірих феміністок

Плакат фестівалю Копирайт изображения NYANSAPO FESTIVAL
Image caption Фестиваль заявлений як "чорношкіро-феміністський"

Мер Парижа закликала заборонити фестиваль чорношкірих феміністок, звинувативши організаторів в дискримінації білих людей.

На липневому фестивалі Nyansapo, заявленому як "чорношкіро-феміністський", 80% майданчиків зарезервовані для чорношкірих жінок.

В одну зону зможуть пройти чорношкірі люди будь-якої статі, ще одна зона буде відкрита для всіх.

Мер Анн Ідальго написала в Twitter, що залишає за собою право переслідувати організаторів заходу за законом про дискримінацію.

Деякі французькі правозахисники також засудили фестиваль.

Антирасистська організація SOS Racisme назвала захід мерзенним, заявивши, що він "купається в етнічному поділі".

Licra - міжнародна ліга проти расизму і антисемітизму - заявила: "Роза Паркс [одна із засновників руху за права чорношкірих громадян США] перевернеться в труні".

У п'ятницю один з лідерів ультраправої партії "Національний фронт" вимагав пояснень від пані Ідальго через "відверто расистський" захід.

Організатори фестивалю в свою чергу опублікували заяву, де йдеться про те, що вони стали "об'єктом кампанії дезінформації і фейкових новин, організованої ультраправими" і "засмучені, що деякі антирасистські асоціації дозволили маніпулювати собою".

Вони також підкреслили, що у більшості людей немає жодних проблем з феміністськими групами, куди можуть входити тільки жінки, доки мова не заходить про расу.

Також на цю тему