У Яндексі заперечили передачу Росії особистих даних українців

Яндекс

"Яндекс" заперечує дані СБУ про те, що менеджмент компанії передавав Росії персональні дані українців.

"Ні у співробітників Яндекс.Україна, ні у керівництва українського підрозділу не було доступу до персональних даних користувачів Яндекса", - зазначили у прес-службі.

У компанії наголосили, що "ніякої передачі даних, в якій звинувачують Яндекс, не було".

Там також повідомили, що зараз консультуються із юристами, аби захистити свою команду.

Підпис до фото,

У понеділок в офісах "Яндекс. Україна" СБУ проводила обшуки

У понеділок у київському і одеському офісах "Яндекс. Україна" СБУ провела обшуки і встановила, що менеджмент компанії "незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українських громадян".

Серед таких даних - професія, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соцмережах.

"Серед громадян, про яких до РФ передавалася інформація, є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці Збройних сил України, інших підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції", - додають у повідомленні.

Ця інформація передавалась спецслужбам РФ для "планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в нашій країні", твердять в СБУ.

Під час обшуків правоохоронці вилучили серверне обладнання та документацію, яку направлять на експертизу, аби перевірити факти збору персональних даних.

У самій компанії тоді заявили, що готові надати СБУ всю необхідну інформацію.

Раніше речниця СБУ Олена Гітлянська підтвердила, що обшуки проводилися за статтею про "державну зраду".

Речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Кремль поки що не має докладної інформації про обшуки в офісах "Яндекса".

15 травня на сайті президента Петра Порошенка опублікували указ про блокування в інтернеті ресурсів Mail.ru, "ВКонтакте", "Однокласники" і Яндекс.

Так президент увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів".

Санкції продовжуються на рік і застосовуються проти 1 228 фізичних та 468 юридичних осіб.

Президент заявив, що Україна перегляне рішення про блокування російських соцмереж після "припинення російської агресії".