Суд у справі Януковича продовжиться 16 червня

Засідання Оболонського районного суду Копирайт изображения UNIAN

Оболонський районний суд Києва переніс на 16 червня підготовче засідання у справі за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича в державній зраді.

На цьому наполягала сторона захисту, повідомляє агенція "Інтерфакс".

Під час слухань адвокат екс-президента Віталій Сердюк повідомив, що його підзахисний проти розгляду справи судом присяжних.

"Захист наполягає на тому, щоб розгляд всіх питань, пов'язаних з цією справою, в тому числі і на стадії підготовчого засідання, проводилося судом виключно в складі трьох професійних суддів без залучення присяжних", - сказав він.

За розгляд справи судом присяжних виступає Генпрокуратура.

Попередні підготовчі засідання у цій справі відбулись 4 та 18 травня.

Раніше сторона обвинувачення заявляла, що своїми вимогами захисники екс-президента затягують розгляд справи.

Захисники, натомість, твердять, що прокурори хочуть "якомога швидше отримати політичний вирок".

Заочний процес над екс-президентом Віктором Януковичем за звинуваченням у державній зраді розпочався 4 травня.

У ГПУ кажуть, що отримали беззаперечні документальні докази державної зради Януковича. Одним із цих доказів, за версією прокуратури, є звернення екс-президента до лідера РФ Володимира Путіна із проханням ввести війська на українську територію.

У березні 2014 року на засіданні Ради безпеки ООН посол Росії Володимир Чуркін показав і зачитав листа від пана Януковича на адресу президента Росії з проханням ввести війська.

Колишній президент заперечує усі звинувачення.

Процес над Віктором Януковичем став можливим завдяки запровадженню в Україні тимчасового механізму заочного засудження громадян, які переховуються від слідства понад півроку.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему