Куріння шкодить печінці ненародженої дитини - вчені

Pregnant woman holding cigarette Копирайт изображения Getty Images

Нове дослідження стовбурових клітин виявило, що набір хімічних речовин, які містяться у сигаретах, особливо шкідливо позначається на клітинах печінки дитини в утробі матері.

Науковці розробили метод вивчення впливу куріння матері на тканини печінки за допомогою ембріональних стовбурових клітин.

Команда під керівництвом Единбурзького університету також виявила, що хімічні речовини у сигаретах по-різному впливають на чоловічі і жіночі ембріони.

У своїх дослідженнях вони використали плюрипотентні стовбурові клітини, - клітини, які можуть перетворюватися на інші типи клітин - аби створити ембріональну тканину печінки.

Клітини печінки піддавали впливу шкідливих хімічних речовин, що містяться у сигаретах, в тому числі специфічних речовин, які циркулюють у плоді, коли мати курить.

Тривала шкода

"Давно відомо, що сигаретний дим шкодить плоду, але нам не вистачає інструментів, аби докладно це вивчити", - каже доктор Девід Хей з центру регенеративної медицини Единбурзького університету.

"Цей новий підхід означає, що тепер ми маємо джерела відновлюваної тканини, які дозволять нам зрозуміти дію сигарет на клітини ненародженого плоду", - зазначає він.

Печінка відіграє важливу роль в очищенні організму від токсичних речовин і в регуляції обміну речовин.

Останні дослідження також виявили різний вплив сигаретного диму на печінку чоловічих і жіночих ембріонів.

Чоловіча тканина продемонструала рубцювання печінки, а жіноча - пошкодження клітинного метаболізму.

Результати дослідження опубліковані в журналі Archives of Toxicology.

Новини на цю ж тему