Порошенко: Путін намагався викрасти Анну Ярославну до російської історії

порошенко Копирайт изображения Getty Images
Image caption Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко прокоментував слова російського колеги Володимира Путіна про "російську Анну Ярославну" - доньку київського князя Ярослава Мудрого.

У своєму зверненні до народу з нагоди ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію України з ЄС Петро Порошенко назвав це спробою викрадення.

"Багато хто намагався зупинити курс України на возз'єднання з нашою європейською родиною. Саме возз'єднання, бо історично ми були її частиною. З часів давньоукраїнського князя Ярослава Мудрого та його доньки-киянки Анни Ярославни, яку вчора Путін намагався на очах всієї Європи викрасти до російської історії", - заявив пан Порошенко.

29 травня під час прес-конференції з президентом Франції Володимир Путін розповів, коли почалась історія російсько-французьких стосунків.

"З поїздки царя Петра до Франції не почалася історія російсько-французьких відносин. Вона має набагато глибше коріння. Освічена французька публіка знає про "русскую" Анну - королеву Франції. Молодша донька нашого великого князя Ярослава Мудрого була дружиною Генріха I і внесла істотний внесок у розвиток Франції...", - заявив пан Путін.

Анна Ярославна народилась у Києві близько 1032 року. Стала королевою Франції 1051 року.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему