Митниця про товари онлайн-магазинів: не пускають лише підробки

митниця Копирайт изображения UNIAN

Митниця може обмежити ввезення товарів відомих брендів, придбаних в іноземних інтернет-магазинах, тільки на вимогу правовласників або їхніх представників. Про це заявив директор департаменту митного контролю ДФС Олексій Василенко.

"Такі обмеження застосовуються тільки в разі, якщо продукція контрафактна, або якщо її походження не вдалося встановити", - пояснив пан Василенко, якого цитує прес-служба ДФС.

Він підкреслив, що обов'язкову перевірку проходять всі товари, а правовласник може визначити, чи є даний товар оригінальним.

Якщо встановлюють, що товар контрафактний, він не потрапляє в Україну. Представник ДФС додав, що така процедура застосовується в Україні давно.

Він категорично відкинув інформацію про те, що митницям дали вказівку забороняти фізичним особам ввезення в Україну товарів, права на торговельні марки яких заявлені в митному реєстрі.

"Зазначене не відповідає дійсності, оскільки митницям такі вказівки ні усно, ні письмово від ДФС не надходили", - зазначив Олексій Василенко.

Раніше ЗМІ повідомляли, що українська митниця перестала пропускати товари більш як тисячі брендів, придбані в закордонних інтернет-магазинах.