Нафтогаз очікує перше рішення зі Стокгольму

Нафтогаз Копирайт изображения AFP

НАК "Нафтогаз України" очікує, що Трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму сьогодні винесе окреме рішення у суперечці із "Газпромом" щодо контракту на постачання газу до України, укладеному у січні 2009 року.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Очікується, що окреме рішення буде містити оцінку трибуналом усіх юридичних та фактичних питань на яких ґрунтуються вимоги сторін за виключенням окремих елементів та розрахунку розміру вимог сторін, що підлягають задоволенню, - йдеться у повідомленні. - Розрахунок задоволених вимог при цьому має буде надано пізніше, під час винесення кінцевого рішення".

У "Нафтогазі" також повідомляють, що окреме рішення "є остаточним та обов'язковим для виконання сторонами".

Копирайт изображения NAFTOGAZ.COM

Майже три роки тому, 16 червня 2014 року російський "Газпром" звернувся у Стокгольмський міжнародний арбітраж із позовом до українського "Нафтогазу", вимагаючи стягнення 4,5 млрд доларів за поставлений, але не оплачений газ.

Того ж дня, 16 червня 2014 року, "Нафтогаз" висунув свій позов до "Газпрому", вимагаючи встановлення справедливої ринкової ціни, а також відшкодування переплат за поставки газу від 2010 року. Сума первинних претензій "Нафтогазу" становила 6 млрд доларів.

За даними "Нафтогазу", станом на 29 травня 207 року позовні вимоги сторін досягли:

  • з боку "Нафтогазу" - 30,3 млрд доларів (18 млрд доларів за контрактом на постачання газу і 12,3 млрд доларів за контрактом на транзит),
  • з боку "Газпрому" - 47,1 млрд доларів (переважно за контрактом на постачання газу).

Новини на цю ж тему