"Он вам не Димон": Навального примушують видалити фільм про Медведєва

Усманов і Навальний Копирайт изображения YOUTUBE

Люблінський районний суд Москви задовольнив позов про захист честі і гідності, який подав російський мільярдер Алішер Усманов до опозиціонера Олексія Навального.

Суд зобов'язав пана Навального і його "Фонд боротьби з корупцією" спростувати і видалити висловлювання на різних ресурсах, в тому числі і ті, що були у фільмі "Он вам не Димон" про прем'єра Росії Дмитра Медведєва.

Інформацію визнали такою, що не відповідає дійсності. Суд вимагає опублікувати спростування.

Судовий процес зайняв два дні. Напередодні суддя відхилила всі 23 клопотання, захисту Навального, в тому числі про запрошення до суду Медведєва.

Опозиціонер після оголошення рішення суду заявив, що не буде видаляти фільм "Он вам не Димон", який набрав вже більше 20 млн переглядів на YouTube.

Історія судової тяганини

Приводом для позову стали звинувачення Навального про те, що пан Усманов нібито дав завуальований хабар пану Медведєву.

Політик стверджував, що бізнесмен безкоштовно передав ділянку землі з будинком в селищі Знам'янка вартістю близько 5 млрд руб. фонду "Соцгоспроект".

Олексій Навальний пояснював, що вважає це завуальованим хабарем Дмитру Медведєву, тому що у керівництві фонду є два колишніх однокурсники прем'єра.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Пан Навальний робить селфі з адвокатом Усманова Генріхом Падвой

Алішер Усманов у відповідь заявляв, що безоплатна передача була частиною багаторівневої операції з придбання іншої ділянки землі.

Пан Медведєв називав розслідування Навального "компотом" з фактів. Причетність до корупційних схем відкинули і у фонді "Соцгоспроект".

Суд вирішив, що, крім тверджень про хабарі, Навальний і ФБК повинні спростувати і видалити зі своїх ресурсів ще цілий ряд висловлювань - зокрема, про те, що Усманов:

  • нібито є злочинцем;
  • нібито дав хабар першому віце-прем'єру Росії Ігорю Шувалову;
  • нібито приватизував і викрав гірничо-збагачувальні комбінати;
  • нібито не доплачує податки в Росії і буде платити податки в Швейцарії;
  • нібито здійснює цензуру у видавничому домі "Комерсант".

Спростувати і видалити ці твердження вимагали представники пана Усманова. У їхньому позові стверджувалося, що Навальний і ФБК, "порушуючи фундаментальні принципи моралі і моральності, на догоду своїм інтересам поширюють брехню" про мільярдера.

Олексій Навальний і ФБК наполягали, що опублікована ним інформація або достовірна, або взята з відкритих джерел.

Політик заявив, що суд "фактично став на бік позивача" і позбавив його можливості довести правдивість опублікованої інформації.

Навальний додав, що видаляти нічого не буде.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему