На Чернігівщині знайшли п'ять вантажівок з львівським сміттям

Сміття зі Львова знайшли на Чернігівщині Копирайт изображения cn.npu.gov.ua
Image caption Сміття зі Львова знайшли на Чернігівщині

Поліція зупинила в Чернігівській області п'ять вантажівок з львівським сміттям, повідомляє прес-служба.

Це сталося вночі з 30 на 31 травня біля села Нова Басань Бобровицького району, на трасі "Київ-Суми".

Правоохоронці помітили дві фури з номерними знаками західних областей. При перевірці документів, з'ясувалося, що в контейнерах є побутові відходи з міста Львова. За накладними, вантаж прямував до Дніпропетровської області.

Поки розбиралися з двома вантажівками, з'явилися ще три трейлери. Ці машини теж були завантажені львівським сміттям. Водії зазначили, що везуть сміття у Київську область. Відправником всіх вантажівок, за документами, є одна і та ж фірма. В контейнері кожного авто — по 20 тонн відходів.

Копирайт изображения cn.npu.gov.ua

На місце події прибули слідчі.

Відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу (забруднення або псування земель). Це карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів.

Наприкінці травня минулого року на звалищі в селі Грибовичі, куди звозили відходи зі Львова, сталась велика пожежа. Тоді загинули троє пожежників та еколог.

Після пожежі Львів припинив вивозити сміття в Грибовичі. Мер Львова Андрій Садовий неодноразово звертався по допомогу до керівників інших регіонів країни, однак більшість з них не мають можливості приймати додаткові обсяги сміття через технічний стан полігонів.

За даними Львівської міськради, щодня місто продукує 650-700 тонн сміття.

Новини на цю ж тему