Любомира Гузара поховають 5 червня в Києві

гузар Копирайт изображения UNIAN

Похорон колишнього голови Української греко-католицької церкви, кардинала Любомира Гузара відбудуться в понеділок, 5 червня, повідомляє департамент інформації УГКЦ.

В офіційній заяві щодо смерті Гузара голова УГКЦ Святослав Шевчук повідомив, що траурний кортеж з тілом Любомира Гузара вирушив до Львова.

"Сьогодні зранку з ним попрощалась його найближча спільнота сестер, отців, владик, семінаристів у Княжичах, де він проживав упродовж останніх років свого життя. Зараз траурний кортеж вирушає до Львова - до його родинного міста, де він народився, де мешкає його родина. До міста, де 26 січня 2001 року він зійшов на престол", - повідомив Святослав Шевчук.

За словами голови УГКЦ, львів'яни та гості міста зможуть попрощатись з Любомиром Гузаром 2 та 3 червня у Соборі Святого Юра. Також вулицями Львова пройде скорботна хода.

Голова УГКЦ також повідомив, що у неділю, 4 червня, траурний кортеж прибуде до Києва, де у Патріаршому соборі Воскресіння Христового буде відправлено три літургії.

За його словами, після останньої літургії буде відправлено вечірню.

У понеділок, 5 червня, об 11:00 відбудеться скорботна Архієрейська Божественна літургія з чином погребіння, наголосив голова УГКЦ.

У Львові 1 червня оголошено жалобу на знак пам'яті про кардинала Гузара, який був почесним громадянином міста.

"Вивісять державний прапор України з траурними стрічками і приспущено державні прапори на всіх адміністративних будівлях. Також рекомендовано обмежити проведення розважальних заходів", - повідомила прес-служба Львівської міськради.

Глава Української греко-католицької церкви у 2005-2011 роках Блаженніший Любомир Гузар помер 31 травня на 85-му році життя.

Новини на цю ж тему